Урок пам’яті «Чорнобиль – скорбота пам’яті людської…»

Чорною плямою стала на нашій блакитній планеті чорнобильська катастрофа. Тридцять два роки пройшло з того часу, як вибухнув реактор на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС. Смертоносна пилюка з ядерної печі покрила білі хати, квітучі сади, зелені ліси, засіяні поля. І тридцять два роки цвітом скорботи і суму зацвітають чорнобильські сади і хворіє серце, тому що знає – не на добро це, не на життя. Горем і болем увійшов у наше життя Чорнобиль, розділив долю людей на „до” і „після”.

З нагоди 32-річниці аварії на Чорнобильській атомній електростанції, в музеї історії міста Нова Каховка та ЗОШ №10, пройшли уроки пам’яті «Чорнобиль – скорбота пам’яті людської…» для учнів ЗОШ №3 та ЗОШ №10.

Під час виховного заходу діти прослухали розповідь екскурсовода Н.Ільницької про перебіг подій тієї страшної ночі, про пожежників, які першими вступили в двобій з ядерною стихією, про вертольотчиків, які, зависаючи над кратером енергоблоку, скидали в нього пісок, свинець, глину, щоб знешкодити загрозу, про сотні шахтарів, які врятували Україну та світ від ще більшої біди, коли в неймовірно важких умовах лопатами пробили 500-метровий підземний тунель, завдяки чому вдалося відкачати воду з-під реактора та інші. Подібних прикладів багато.

Не залишалися байдужими учні і під час перегляду фотоматеріалів та документального фільму «Битва за Чорнобиль. Хроніка основних подій».

Схиляємо голову перед пам’яттю тих, чиє життя передчасно обірвала трагедія. Спасибі Вам за мужність і героїзм, за високу громадську відповідальність, за самопожертву своїм здоров’ям заради нас.