“Уроки мислення на природі” у новокаховській школі №10

Людина була і завжди залишиться сином природи, і те, що ріднить її з природою, повинно використовуватись для її прилучення до багатств духовної культури.

В. Сухомлинський

Відомий педагог вважав, що саме в природі вічне джерело дитячого розуму. Тому багато вчителів використовують у своїй практиці надзвичайно цікавий елемент системи естетичного виховання та досвід видатного педагога – уроки «Під голубим небом».

Нещодавно такі уроки пройшли у 2-В класі (кл.кер.Мішакова Ю.Д.), 3-Б класі (кл.кер. Шальнова Н.П.) та у 8-А класі (вч. історії Заболотній С.В.).

Вчителі початкових класів провели уроки читання за темами:  «Казка «Попелюшка»-2клас та «Гуси-лебеді летять» М.Стельмах»-3 клас.

Малюки працювали  в групах,   парами,   рішали кросворди,  грали в ігри, змагалися у виразному читанні, характеризували героїв. Восьмикласники познайомилися із темою «Козацтво». На уроці вчителем історії  було використано бліц-опитування,  гра «Хто я?» з використанням фотографій українських  гетьманів, обговорення питань про козацькі традиції.

Діти із задоволення працювали на свіжому повітрі. І в майбутньому вчителі продовжать використовувати досвід В.О.Сухомлинського.

                                                  Наталя Шальнова, вчитель початкових класів