Уряд анонсував велике будівництво зрошувальних систем на Півдні України

Про це заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання уряду, повідомляє agroreview з посиланням на Укрінформ.

«Цього року в Україні очікується врожай зернових на 7 млн тонн менше, ніж минулого року, за прогнозами Міністерства економіки і експертів», — сказав Шмигаль.

За його словами, основна причина цього — негативний вплив погодних умов.

«Ці погодні умови — це, звичайно, посухи, про які ми всі чули на початку літа, які відбувались по всій країні, зокрема, надзвичайно сильно постраждали аграрії в Одеській області», — пояснив прем’єр.

«Аграрії і фермери постійно зверталися до уряду з проханням про створення ефективної системи зрошувальних проєктів. Тому, на наступний рік ми запланували під егідою програми “Велике будівництво” – створення зрошувальних систем у південних областях України. Це реально буде стратегічний проєкт, який дасть можливість різко збільшити якісні площі під посівами, навіть у посушливих регіонах», – наголосив він.

За словами прем`єра, вже сьогодні уряд починає уніфіковувати нормативну базу для екологічно безпечного зрошення, поливу та водовідведення.

«Такі системи мають збільшити урожайність та убезпечити аграріїв від несприятливих погодних умов», – підкреслив Шмигаль.