Уряд модернізував соцнормативи на користування «комуналкою»

Уряд затвердив проект Постанови Кабміну щодо удосконалення соціальних норм споживання ЖКП в тих межах, яких надаються пільги. Зокрема, чиновники модернізували норми споживання електрики, тепла, води та послуг з вивезення відходів. Про це повідомляє сайт “Україна комунальна”
соціальні норми на комуналку

Кабінет Міністрів схвалив урядовий проект Постанови «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 6 серпня 2014 р. №409», яка передбачає удосконалення низки державних соціальних нормативів споживання житлово-комунальних послуг в межах яких надаються пільги та житлові субсидії. Про це повідомили у прес-службі Міністерства регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ.

Зокрема, встановлені розмежовані за часом обсяги електричної енергії у разі використання її для індивідуального опалення.

Крім того, для абонентів, котрі користуються послугою централізованого опалення та мають будинковий або квартирний лічильник, встановлено соціальний норматив – 0,0548 Гкал на 1 кв. м. опалювальної площі на місяць в опалювальний період.

«Документом встановлено коригуючі коефіцієнти для 1-2-поверхових, 3-4-поверхових будівель та будівель на 5 і більше поверхів в розрізі регіонів для розрахунку витрат теплової енергії, електричної енергії, природного газу та інших видів палива на потреби опалення», – зазначають у відомстві.

Проект Постанови також передбачає запровадження соцнормативів на вивезення рідких побутових відходів, та тих, які утворюють в разі відсутності централізованого водовідведення (при наявності послуг з централізованого водопостачання та вигрібних ям) – 4 куб. м на одну особу на місяць. Якщо ж послуга централізованого водопостачання та водовідведення  відсутня – 25 л на добу на одну особу (0,76 куб м на місяць).

«Актом також визначено соціальну норму постачання холодної води у 4 куб. метри на одну особу на місяць у разі відсутності централізованого постачання гарячої води понад 14 діб», – резюмували в Мінрегіоні.

Як повідомляла «Україна Комунальна» раніше, Міністерство соціальної політики має намір перевести оформлення субсидій на житлово-комунальні послуги в електронну форму, покликану спростити для громадян насамперед  призначення житлових субсидій.

Анастасія Войтко