Уряд модернізує систему надання кредитів на енергозбереження для населення

20150211103630В своїх публікаціях ми вже звертали увагу читачів на урядову програму кредитування заходів енергозаощадження для товариств співвласників багатоквартирних житлових будинків (ОСББ) та пересічних громадян. В них ми вказували на ті проблеми, які нівелювали переваги кредитів та робили їх невигідними для більшості потенційних отримувачів кредитів. (липень, «Госпрограммы поддержки или пыль в глаза?»).
Виходить не тільки ми, але й ще багато хто по всій Україні висловлювали свої зауваження. Треба відзначити, що в уряді таки дослухалися до всіх цих зауважень та зробили певні корективи у ці програми.
12 серпня 2015 року підписано постанову Уряду, яка дає можливість отримувачам субсидій долучитися до програми з енергоефективності та отримати відшкодування від держави у розмірі 70%. Тобто, та людина, якій призначена субсидія, чим держава вже визначила її як соціально незахищену особу, може звернутися до Ощадбанку чи до Укргазбанку і отримати 70 % компенсації від держави на придбання чи то котла, чи матеріалів для утеплення власної квартири або будинку. Також цією постановою Уряду передбачено підвищення граничної суми відшкодування позичальникам частини суми кредитів до 12000/14000 грн. Сьогодні ця сума складає відповідно 5000/10 000 грн.
Більш докладно про умови отримання кредитів на ці цілі для ОСББ можна взнати на сайті Ощадбанку. Також банк надає консультації щодо умов отримання кредитів фізичними особами (сайт Ощадбанку)та калькуліції витрат при креджитуванні (сайт Ощадбанку).
Також в публікації я вказував на те, що виплата процентів на кредити «з’їдають» для позичальника весь зиск від отриманих компенсацій по кредитам. В уряді також віднайшли компенсатор цих витрат. Але переклали його на плечі місцевих бюджетів.
В Держенергоефективності повідомляють, що сьогодні, вже 17 областей та міст відпрацювали і прийняли відповідні місцеві програми згідно яких громадянам, які взяли в банку кредит на придбання котла чи на модернізацію власного житла, отримали відшкодування від держави і додатково з місцевих бюджетів отримують компенсацію процентних ставок за кредитами.
В Держенергоефективності заявили, що з моменту начала реалізації програми стимулювання населення до впровадження енергоефективних заходів видано 21 052 кредитів на загальну суму 357,0 млн. грн.
В Новій Каховці через установи Ощадбанку процес отримання кредитів тільки набуває темпів. Про його підсумки ми розповімо ближче до зими. Яка все розставить по місцях…

Віктор Васильєв