Уряд нарешті взявся за ціни на бензин: обіцяють зниження впродовж двох тижнів

Міністерство-енергетикиОстанніми днями високопосадовці – головним чином Міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин та Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк – заговорили про невідповідність цін на нафту в світі та пальне в Україні. Про це повідомляє кореспондент NK-Online.tv.

Дійсно, тоді, коли еталонна марка нафти Brent вчора, 13 січня, встигла побувати на позначці 29,98 доларів за барель, світлі нафтопродукти на українських заправках залишились на своїх цінових позиціях (в середньому по Україні близько 19,5 гривень за літр А-95, 18,5 гривень за літр А-92, 16,6 гривень за дизельне паливо).

Враховуючи те, що ціни на нафту за останні роки впали в чотири рази (від позначки близько 120 доларів за барель Brent), пальне в Україні мало б подешевшати навіть не зважаючи на девальвацію гривні та високий акциз.

Здивування цінами простих споживачів та, зрештою, й високопосадовців резюмував на засіданні Уряду, яке відбулось вчора, 13 січня, Арсеній Яценюк: “Чим нижча вартість нафти, тим нижчою має бути ціна пального на АЗС. Ціна на нафту сьогодні на рівні 30 доларів, а заправки поки що стоять на тих самих цінових параметрах, що й місяць тому.”

Прем’єр-міністр доручив Міністру енергетики разом з Антимонопольним комітетом України провести зустрічі з операторами ринку стосовно зменшення вартості пального у зв’язку з падінням цін на нафту. “Це не адміністративний тиск, – зауважив пан Яценюк. – Йдеться виключно про економічні передумови зменшення вартості нафтопродуктів на АЗС. Чим менша ціна на нафту, тим менша ціна на «пістолеті».”

Міністерство енергетики та вугільної промисловості відповіло на ситуацію заявою, оприлюдненою на офіційній сторінці у соціальній мережі Facebook: “Ціни на світлі нафтопродукти мають відреагувати на різке падіння нафти протягом наступних двох тижнів, в основному у залежності від курсу гривні до долара.”

У повідомленні зазначається, що домовитись про зниження цін з нафтотрейдерами вже вдалося. А Володимир Демчишин наголосив, що зниження ціни нафти на світових ринках мають відчути споживачі.

Прес-служба Міністерства зауважує, що постачальники пального наголошують на можливості проведення аналізу цін лише після завершення січня, який завжди характеризується спадом продажів, та після нових поставок імпортних нафтопродуктів.

В релізі також йдеться: “Нафтотрейдери звернули увагу на структуру ціни бензину, в якій податки та акциз займають більше половини вартості, відтак зниження його ціни не може повністю відповідати ціновій тенденції на нафту.

Міністр підтримав ініціативу регулярної публікації у відкритих джерелах індикативних цін на пальне та його структуру – для того щоб складові ціни були максимально зрозумілі та прозорі. Для цього буде стоврена постійно діюча консультаційно-аналітична група за участю Мінекономіки, ДФС, НБУ.

Міністерство відстежуватиме цінову політику компаній, при потребі до аналізу цін також буде залучатися Антимонопольний комітет України з відповідним інструментарієм. Чергова зустріч планується наприкінці наступного тижня.”