Уряд призупинив транзитні переміщення вантажних автомобілів РФ територією України

БлокадаРосійська Федерація в порушення правил і процедур Світової організації торгівлі та двосторонньої міжурядової угоди щодо автомобільних перевезень в односторонньому порядку зупинила рух українських вантажних автотранспортних засобів територією Росії.

До моменту отримання пояснень від російської сторони та вирішення даного питання Україна тимчасово припиняє транзитні перевезення вантажними автомобілями, зареєстрованими в Росії, територією України. Про це йдеться на Урядовому Порталі.

Зауважимо, що цій події передували масові блокади вантажівок РФ в Закарпатській, Волинській, Львівській, Чернівецькій, Житомирській, Сумській, Чернігівській, Вінницькій, Рівненській, Івано-Франківській областях. Сьогодні до блокади приєдналася й Одеська область, а харківські активісти заявили митникам, що готові до опору в разі допущення російських вантажівок на територію України. Також надходять відомості про те, що до блокади долучилася Румунія. Вантажівки там не пропускають на територію України.

Зрештою, 14 лютого російське керівництво заявило про заборону пересування українських вантажівок територією РФ. Однак проїзд українських товарів територією Росії був унеможливлений владою РФ значно раніше. Це призвело до того, що Україні довелося шукати альтернативні шляхи доставки товарів до країн Кавказу та Азії. Більше того, ці спроби виявилися успішними.

За результатами урядової наради, яка відбулася вранці понеділка, 15 лютого, Міністерство інфраструктури України та Міністерство закордонних справ України вживуть відповідних заходів.

Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк наголосив, що у зв’язку з тим, що Російська Федерація в односторонньому порядку здійснила порушення правил і процедур Світової організації торгівлі та в односторонньому порядку зупинила переміщення українських вантажних автотранспортних засобів територією РФ, Міністерство закордонних справ України невідкладно направило ноту Російській Федерації з вимогою пояснення таких незаконних дій.

«До моменту отримання пояснень та вирішення даного спору Україна тимчасово призупиняє дію транзитних дозволів, виданих для вантажних автомобілів з реєстрацією в Російській Федерації, що тягне за собою тимчасове припинення транзитних перевезень вантажними автомобілями РФ територією України», – заявив Арсеній Яценюк.

«Ми вимагаємо від Росії невідкладно виконати вимоги СОТ, відновити транзитний рух українських автотранспортних засобів», – наголосив Глава Уряду.

Арсеній Яценюк також підкреслив, що українська сторона проводить консультації з країнами-членами Європейського Союзу та звертається до країн-членів ЄС щодо виконання Російською Федерацією базових принципів Світової організації торгівлі.