Уряд розпочав перерозподіл освітньої субвенції на 2018 рік

16 травня 2018 року на засіданні Уряду було прийнято розпорядження Кабінету Міністрів України «Про перерозподіл обсягу освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам у 2018 році». Прийняття цього нормативно-правового акту спричинене дефіцитом освітньої субвенції та критичним станом виплат заробітних плат педагогічним працівникам закладів загальної середньої освіти в окремих містах та обʼєднаних територіальних громадах.

Про це повідомляє сайт Асоціації міст України. 

У засіданні Кабінету Міністрів взяв участь Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан.

Так, м. Жовті Води Дніпропетровської області додатково до визначеного Законом України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» обсягу освітньої субвенції одержало 4 518 тис. грн, ОТГ смт Межова Дніпропетровської області ‒ 7 068,6 тис. грн, м. Болехів Івано-Франківської області ‒ 6 000 тис. грн, м. Яремче Івано-Франківської області ‒ 4000 тис. грн, ОТГ смт Чемерівці Хмельницької області ‒ 1 737 тис. грн. Джерелами покриття таких видатків стали бюджети відповідних областей та окремих районів.

Усього обсяг освітньої субвенції для обʼєднаних територіальних громад та міст збільшено на 23,3 млн. гривень.

Асоціація міст України дякує Премʼєр-міністру України Володимиру Гройсману та Уряду за розуміння необхідності проведення вчасних виплат педагогам та сподівається, що такий перерозподіл стане початком перегляду обсягів освітньої субвенції містам та ОТГ у 2018 році.
Нагадуємо, що АМУ раніше зверталась до Премʼєр-міністра України та Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти щодо необхідності перегляду обсягів освітньої субвенції до початку відпускного періоду в освіті та потреби внесення змін у формулу її розрахунку.

Аналітичний центр АМУ

Нагадаємо, що нестача коштів по освітній субвенції для освітян Нової Каховки на поточний рік складає понад 18 млн. грн.