Уряд схвалив техніко-економічне обґрунтування щодо будівництва Каховської ГЕС-2

За рішенням Кабінету Міністрів України буде розпочато будівництво Каховської ГЕС-2. Проект розпорядження розроблений Міністерством енергетики та вугільної промисловості відповідно до Порядку затвердження проектів будівництва згідно з постановою Кабміну від 11.06.2011 №560, передає прес-служба Херсонської ОДА.

Як зазначається в розпорядженні, впровадження даного проекту сприятиме підвищенню рівня надійності роботи і поліпшення якості електроенергії об’єднаної енергосистеми України за рахунок участі гідроагрегатів Каховської ГЕС-2 в автоматичному регулюванні частоти і потужності, збільшення обсягу виробництва електричної енергії на поновлюваних ресурсах. Це забезпечить економію використання викопного палива і поліпшить надійність роботи енергосистеми країни в цілому.

Також в розпорядчому документі визначені джерела фінансування проекту – за рахунок тарифу на виробництво електричної енергії ПАТ «Укргідроенерго», власних коштів підприємства, та кредитних коштів, наданих під державні гарантії на умовах співфінансування Європейським банком реконструкції і розвитку та Європейським інвестиційним банком.