Уряд спростив процедуру отримання зонних лічильників для населення

economiya-electroenergiiЗа ініціативи НКРЕКП ухвалене рішення Уряду по спрощенню отримання зонних лічильників для населення, що дозволяють заощаджувати та зменшити споживання електроенергії.

23 серпня на засіданні Кабінету Міністрів України за ініціативи Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, було ухвалене довгоочікуване рішення щодо спрощення отримання зонних лічильників на електроенергію – постанова Уряду «Про внесення змін до Правил користування електричною енергією для населення».

Зазначене рішення дає можливість споживачам самостійно вибирати та купувати лічильники і таким чином руйнується монополія обленерго з їх продажу.

«Раніше купівля лічильника була виключно в обленерго і не було визначено час параметризації. Тепер споживач може самостійно купити прилад обліку, а обленерго зобов’язаний його прийняти і зробити параметризацію протягом 3 днів в місті і 5 днів для села», – зазначив Голова НКРЕКП Дмитро Вовк.

Ухвалення вищезазначеного рішення це:

– для споживачів – реальна можливість заощадити кошти без бюрократії та з чіткими термінами для обленерго;

– для енергосистеми – оптимізація навантажень, менша потреба в потужностях;

– для держави – курс на енергоефективність, менше викидів вуглекислого газу.

За підтримки Міжнародного фонду «Відродження» розроблено відео-ролик про можливості населення заощадити кошти при використанні електричної енергії.

Презентація щодо створення передумов для диференційованого споживання у зв’язку з прийняттям постанови Уряду про зміну Правил користування електричною енергією для населення (див. тут).

Джерело