Уряд Японії допоможе Новій Каховці модернізувати медичне обладнання лікарні

30 січня у Києві в Резиденції Надзвичайного і Повноважного Посла Японії в Україні відбулась урочиста церемонія підписання шести грантових контрактів з благодійними та громадським організаціями, які реалізовуватимуть проекти в сфері охорони здоров’я та соціального захисту в рамках грантової програми безпеки людини КУСАНОНЕ. Загальна вартість цих проектів становить 340 тис. доларів.

КУСАНОНЕ з японської означає допомогу на рівні місцевих громад, інакше кажучи, підтримку людям, які живуть у невеликих містах і селах. За цією програмою безповоротна фінансова допомога Уряду Японії надається неурядовим та неприбутковим організаціям для реалізації різноманітних проектів розвитку та є частиною офіційної допомоги Японії Україні.

Участь в церемонії підписання грантових контрактів взяли заступник міського голови Олег Тарабака та головний лікар Центральної міської лікарні міста Нова Каховка Ігор Гайдаманчук, адже наша лікарня стала одним з шести закладів, яким Уряд Японії допоможе реалізувати проект модернізації медичного обладнання.

У 2018 році відділ управління проектами та Центральна міська лікарня міста Нова Каховка підготували та направили до Посольства Японії в Україні заявку на участь у програмі КУСАНОНЕ з обґрунтуванням потреби в модернізації застарілого медичного обладнання лікарні шляхом придбання для кабінету ультразвукових досліджень сучасної ультразвукової діагностичної системи експертного класу Aplio 300 вартістю понад 2 млн.грн. У 2019 році після допущення заявки до другого етапу конкурсного відбору відбувся ознайомчий візит в Нову Каховку представника економічного відділу Посольства Японії в Україні. Остаточне рішення щодо обрання переможців конкурсного відбору приймалось Міністерством закордонних справ Японії.

За умовами конкурсного відбору заявником може бути комунальна лікарня, яка діє в партнерстві з неприбутковою організацію, що має досвід реалізації проектів. Партнером нашого проекту погодився стати Всеукраїнський благодійний фонд «Допомагати просто!», за що ми йому дуже вдячні. На одержані від Посольства Японії в Україні кошти благодійний фонд придбає діагностичне обладнання та передасть його бенефіціару – КНП «Центральна міська лікарня міста Нова Каховка» Новокаховської міської ради.

Обладнання, придбане для лікарні за умовами програми КУСАНОНЕ, буде використовуватись за призначенням не менше 5 років, а відповідні послуги будуть надаватись пацієнтам на безоплатній основі.

Цифрова УЗД-система експертного класу Aplio 300фірми Toshiba застосовується для проведення досліджень органів черевної порожнини і малого тазу, судин, серця, суглобів, поверхневих органів, а також в акушерстві та гінекології. Вона дозволяє здійснювати точні та достовірні дослідження для швидкої і правильної постановки діагнозу, виявлення захворювань на ранніх стадіях.

Цей проект є дуже важливим для нашої громади, адже дає можливість забезпечити мешканців якісною, доступною та високоспеціалізованою медичною допомогою та захистити вразливі групи населення.

Відділ управління проектами