Уряд затвердив очікувані показники “Нафтогазу”. А що з ціною на газ?

Сьогодні, 19 липня, Кабінет Міністрів України ухвалив постанову “Про затвердження очікуваних показників роботи наглядової ради НАК “Нафтогаз України”.

Уряд очікує, що наглядова рада “Нафтогазу” буде реалізовувати стратегію компанії; забезпечуватиефективне корпоративне управління та звітність “Нафтогазу” і його дочірніх компаній, ефективну роботукомітетів наглядової ради, відбір кандидатів на заміщення вакантних керівних посад групи компаній; розробляти та впроваджувати систему внутрішнього контролю групи компаній; реалізовувати очікуванірезультати діяльності компанії та належне виконання рішень, прийнятих на загальних зборах.

“Щоб функціонувати ефективно, наглядова рада повинна розуміти, які цілі перед нею ставить акціонер і які його головні очікування. Цей документ чітко визначає такі завдання, тому сприятиме кращомупорозумінню між сторонами”, – прокоментував рішення Перший віце-прем’єр міністр – Міністр економічногорозвитку і торгівлі України Степан Кубів.

Наглядова рада повинна звітувати про виконання очікуваних показників, подаючи відповідний звіт на річні загальні збори компанії. Ці показники мають бути переглянуті, коли наглядову раду обиратимуть на новий строк

Джерело: Урядовий портал

Коментар.

Родзинкою постанови про затвердження планів Нафтогазу повинно було стати рішення про підвищення вартості газу для побутових користувачів з 1 жовтня на майже 19%. Це рішення потребує благословення з боку Кабміну, бо це стосується населення. В попередніх розрахунках Нафтогаз це підвищення запланував, бо перегляд цін було визначено меморандумом з Європейським Союзом. І так ЄС наполягав на щоквартальному перегляді цін, а уряд умовив дозволити нам перераховувати тарифи на початку та в кінці опалювального сезону. 

Також до кінця липня уряд зобов’язався ввести абонплату за користування газовими розподільчими мережами. Пам’ятаєте, навесні вже була спроба її ввести. І тільки загальне обурення новим та досить різким підвищенням і так непідйомного для більшості українців газового тарифу змусило уряд відкласти ці дії “до додаткового вивчення”.

Час сплинув, мабуть в уряді вже “додатково вивчили”, як можна збільшити вартість газу, ввести додатковий збір за користування розподільчими мережами і при цьому не збільшити тариф для населення…

Тож зачекаємо публікації цих постанов уряду, якими “затверджено очікувані показники роботи наглядової ради “Нафтогазу”. А там вже і побачимо, чи вдасться прем’єру і його команді виконати свої обіцянки не підвищувати вартість газу на новий опалювальний сезон.

Віктор Васильєв