«Усе життя – навчання…». У Новій Каховці відкрили пам’ятник освітянам

Цього року усім представникам освітянської ниви Нової Каховки зробили особливий подарунок. Сьогодні, 1 жовтня, у місті відкрили пам’ятник працівникам освіти.Изображение-045Як було неодноразов відзначено, це щира подяка за постійну самопожертву і щоденну самовіддачу, благородну любов і турботу, віддане служіння улюбленій справі, терпіння, мудрість, наполегливість і високий професіоналізм.
Біля колишнього знаку якості, неподалік від ТРК «Рубін», де встановлений пам’ятник і облаштований ще один затишний куточок для відпочинку, зібралося багато освітян та гостей, працівників відділу освіти, пересічних мешканців міста.Изображение-054-Якби ви тільки знали, як довго я чекав цього дня, – звертаючись до присутніх, підкреслив міський голова Володимир Коваленко. – Кілька років тому ми задумалися над тим, що діяльність педагогів і їх заслуги висвітлені і пошановані не на достатньому рівні. З’явилася ідея видати книгу.А потім – відкрити пам’ятник тим людям, які все своє життя присвячують іншим. Ще з дитинства пам’ятаю, як перед вчителем розступалась черга у магазині. Хочеться, аби й у наш час ці цінності відродилися. Сподіваюсь, що цей охайний і привабливий куточок біля пам’ятника стане місцем доброти, порозуміння і поваги, теплих зустрічей і згадок про першого вчителя, свої шкільни роки.
«Перш за все,напевно, маємо дякувати Господу за те, що маємо змогу у такі скрутні і непрості часи збиратися на подібні радісні і приємні події. Надзвичайно радий, що відкриття монументу вдалося приурочити до професійного свята педагогів», – зазначив скульптор, один із авторів пам’ятника Сергій Очеретнюк.Изображение-098-Ідея композиції народилася ще 2013-го року, коли міський голова В. Коваленко поставив перед нами задачу виготовити такий пам’ятник, який би прославляв освіту і в той же час, був абстарагованим від конкретних особистостей, – продовжив він. – І ось сьогодні перед новокаховчанами – результат наших творчих пошуків: стилізована кафедра (скарбниця знань),  одна з її плит присвячена вчителям молодших класів, інша – педагогам старших учнів, і є плита, на якій зображене дерево пізнання, осяяне промінням сонця. Подібно сонячному промінню освітяни доносять знання до дітей. А ще – капелюх магістра (ціль, до якої кличе педагог) і глобус. Виготовлений пам’ятник із фібробетону, оздоблений спеціальним покриттям, що імітує бронзове лиття.
На адресу педагогів лунало дуже багато теплих і щирих слів. Усіх причетних до цієї величної професії також привітала вчитель школи №8 Світлана Отаманська. Изображение-100Творчі дарунки педагогам презентували вихованка БДТ Анна Шульга та ДМШ Ангеліна Ревіцька.
На монументі викарбовані слова філософа А. Маслоу: «Усе життя є навчання, і кожен в ньому учитель і вічний учень». І дійсно, з цим важко не погодитися. Тож вчімося і вчімо! З передсвяттям, шановні педагоги! Изображение-048  Изображение-064 Изображение-071 Изображение-077    Изображение-108Изображение-083 Изображение-109