Успішна історія соціального супроводу родини

На адресу “НК Online”надійшов зворушливий лист. Публікуємо його повністю.

У кожного з нас є свій шлях на якому трапляються перешкоди. Але хтось може вирішити їх сам, а іншому потрібна допомога. Так, до Новокаховського центру соціальних служб звернулася жінка, яка не змогла впоратися зі своїми проблемами наодинці. Коли вона розповідала про свою біду на очах бриніли сльози. Жінка самостійно виховує сина. Проживає у гуртожитку, з сусідами по секції постійні конфлікти та непорозуміння, не одноразово жінка викликала дільничну частину через сварки та погрози з їх боку. Син не відвідує дитячий садок, потребує обстеження в обласній лікарні, але через брак коштів не в змозі поїхати на огляд.

Спеціаліст центру відразу відгукнувся та почалась боротьба з проблемами цієї сім’ї. Було складено акт оцінки потреб сім’ї , де складні життєві обставини підтвердилися та родину було взято під соціальний супровід.

Завдяки роботі психолога мати стала більш впевнена, в очах з’явилася надія на щасливе майбутнє. Відбулась спільна зустріч спеціаліста центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, дільничного інспектора. Проведено бесіду з сусідами щодо недопущення конфліктів у подальшому. Відносини між сусідами налагодилися. Це був перший крок до вирішення проблем сім’ї. Наступним кроком стало проходження медичного огляду неповнолітнім Владиславом. В результаті з’ясувалось що дитина має вади у психологічному розвитку і дитині було призначено інвалідність. Мати подала необхідні документи до управління праці та соціального захисту населення, де їй було призначено державну допомогу по інвалідності для дитини та підвищено виплати як матері одиначці. На даний момент неповнолітнього Владислава влаштовано до центру реабілітації, де з дитиною працює кваліфікований психолог та лікарі.

Завдяки постійній підтримці спеціаліста із соціальної роботи, сім’я змогла стати на правильний шлях та подолати перешкоди долі. Хоч сім’я більше не перебуває під соціальним супроводом, але й досі підтримує зв’язок з центром. Головне, що винесла для себе жінка – ніколи не опускати руки, йти вперед долаючи негаразди та не озиратись, адже життя прожити, як в народі кажуть – не поле перейти.

Директор міського центра соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Новокаховської міської ради Галинська Н.М.