Утримання захисних споруд – обов’язок їх балансоутримувачів

ykrittya1

Заступник начальника Головного управління ДСНС з державного нагляду та контролю Андрій Бєлоусов пояснив різницю між такими поняттями, як «захисна споруда» та «підвал».

Про це пише прес-служба Херсонської ОДА.

Як зазначив Андрій Бєлоусов, захисні споруди призначені для укриття населення від  засобів  масового  ураження. Вони передбачають наявність переліку обов`язкових характеристик. Наприклад, не менше двох виходів, вентиляції, санвузлів, водопостачання тощо. Таке їх призначення передбачене законодавством України. А підвали не є захисними приміщеннями. У них можна розмістити людей під час надзвичайної ситуації, але не на тривалий проміжок часу.

На сьогоднішній день велика кількість захисних споруд та підвальних приміщень мають різну форму власності.

На жаль, не всі балансоутримувачі усвідомлюють, що приведення в належний вигляд та утримання приміщення є їх обов`язком.

Андрій Бєлоусов поінформував присутніх  про порядок утримання захисних споруд і підвалів: «Займатися підготовкою та інвентаризацією повинні балансоутримувачі, яким належить приміщення. У разі невиконання чи відмови  визнання приміщення власною захисною спорудою, до вирішення питання підключається прокуратура і тоді шляхом судових розглядів та рішенням Фонду державного майна України споруда або приміщення може бути передане у власність іншому, більш свідомому балансоутримувачу».