Утримання житла – обов’язок співвласників

Чинним законодавством передбачено здійснення приватизації громадянами державного житлового фонду. Це означає відчуження квартир (будинків), житлових приміщень у гуртожитках, тощо на користь громадян України.

Відповідно до статей 4, 7 Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», власники квартир та нежитлових приміщень є співвласниками спільного майна багатоквартирного будинку.

Незалежно від форми управління житловим будинком, співвласники зобов’язані забезпечувати належне утримання та належний санітарний, протипожежний і технічний стан спільного майна багатоквартирного будинку; забезпечувати технічне обслуговування та у разі необхідності проведення поточного і капітального ремонту спільного майна багатоквартирного будинку; забезпечувати додержання вимог житлового і містобудівного законодавства щодо проведення реконструкції, реставрації, поточного і капітального ремонтів, технічного переоснащення приміщень або їх частин та інш. пропорційно до його частки співвласника.

Наказом Міністерства культури України від 18 квітня 2017 року №322 до Державного реєстру нерухомих пам’яток України внесена «Забудова історичної частини міста Нова Каховка» як пам’ятка містобудування за категорією місцевого значення.

На території пам’ятки містобудування розташовані багатоквартирні житлові будинки, громадські будівлі і споруди, нежитлові та господарчі будівлі.

Статтею 24 Закону України «Про охорону культурної спадщини» визначений порядок утримання та використання пам’яток культурної спадщини.

Відповідно до цієї статті власник або уповноважений ним орган, користувач, зобов’язані утримувати пам’ятку в належному стані, своєчасно проводити ремонт, захищати від пошкодження, руйнування або знищення.

Стаття 27 Закону України «Про охорону культурної спадщини» визначає заходи щодо охорони пам’яток. Відповідно до цієї статті власник або уповноважений ним орган, особа, яка набула права володіння, користування чи управління у разі, коли пам’ятці загрожує небезпека пошкодження, руйнування чи знищення, зобов’язані привести цю пам’ятку до належного стану (змінити вид або спосіб її використання, провести роботи з її консервації, реставрації, реабілітації, музеєфікації, ремонту та пристосування).

Управління містобудування та архітектури