Увага! Акція вшанування жертв війни «Мак пам’яті»

Цього року звичний розклад життя вимагає корекції робочих буднів – спілкування он-лайн та дистанційні заходи. Карантин відредагував наші дії, але пам’ять залишилась невблаганною.

У день, коли завершилась Друга світова війна в Європі, важливо вшанувати усіх її жертв, акцентувавши увагу на тому, що такі трагедії не повинні повторитися. Про це, з 2014 року, нагадує символ пам’яті українців – червоний мак.

Дизайн символу «Мак пам’яті» розроблено за ініціативи Українського інституту національної пам’яті та Національної телекомпанії України. Автором символу є харківський дизайнер Сергій Мішакін. Графічне зображення є своєрідною алюзією: з одного боку уособлює квітку маку, з іншого – кривавий слід від кулі.

Напередодні Дня пам’яті та примирення – 8 травня і Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні – 9 травня, відділ культури і туризму започатковує міську акцію вшанування жертв війни «Мак пам’яті», та  пропонує всім приєднатися до її проведення.

Всіх небайдужих запрошуємо виготовити свій мак пам’яті (дизайн довільний, за умови збереження гідної пошани до символу) та передати його до відділу культури і туризму Новокаховської міської ради (м.Нова Каховка, пр.Дніпровський, 30) до 29 травня 2020 року.

Невдовзі ми повернемось до колективного існування і всі зібрані в акції маки «висадимо» на поле наших споминів, оформивши інсталяцію Пам’яті. І всі охочі зможуть знайти саме свій мак, саме свою історію подяки всім, хто не повернувся до мирного життя 75 років тому, заради нас із вами.

Про дату оприлюднення Інсталяції Пам’яті буде повідомлено додатково, після завершення карантинних заходів.