«Увага! Діти – на дорозі!»

20110831_071800Сумна статистика свідчить про те, що поточного року на території Херсонської області з вини дітей сталося 12 дорожньо-транспортних пригод, в яких 12 дітей травмовано.
З метою попередження дитячого дорожньо-транспортного травматизму напередодні та в перші дні нового навчального року Державтоінспекцією проводяться профілактичні заходи «Увага! Діти – на дорозі!», які триватимуть з 20 серпня до 20 вересня.
У межах проведення заходів працівниками ДАІ до початку навчального року обстежуються ділянки вулично-дорожньої мережі, які прилягають до територій дитячих і навчальних закладів, та якими проходять маршрути руху шкільних автобусів.
Працівниками ДАІ проводиться профілактична робота в автотранспортних підприємствах, які здійснюють організоване перевезення учнів у рамках програми «Шкільний автобус». Особлива увага звертається на наявність у водіїв, допущених до перевезення учнів, п’ятирічного стажу керування автобусом, узгодженого маршруту і розкладу руху, організацію проведення передрейсових перевірок технічного стану автобусів та стану здоров’я водіїв.
У перші дні навчального року у загальноосвітніх навчальних закладах буде проведено Єдині уроки з вивчення Правил дорожнього руху та організовано чергування працівників ДАІ біля шкіл, які розташовані у безпосередній близькості до доріг з найбільш інтенсивним рухом транспорту. У профілактичних заходах братиме участь максимальна кількість особового складу ДАІ області.
Державтоінспекція нагадує:
Шановні батьки! Ще раз нагадайте своїм дітям правила безпечної поведінки на дорозі, оберіть найбезпечніший шлях до школи і в зворотному напрямку, пройдіть з ними цією дорогою, акцентуючи увагу на можливих небезпечних ситуаціях. Дуже важливо, щоб дитина не лише запам’ятала, а й розуміла необхідність дотримання Правил дорожнього руху. І звичайно, дотримуйтесь правил самі, адже найкраще навчання – це ваш особистий приклад правильної поведінки.
Шановні водії! Проїжджаючи поблизу шкіл, дитячих садочків, знизьте швидкість руху та будьте особливо уважними і обережними.
Пам’ятайте: за кожну постраждалу в дорожньо-транспортній пригоді дитину відповідальність несуть дорослі.

Прес-служба УДАІ УМВС в Херсонській області