«Уявіть, що ви – радник нового Генерального секретаря ООН…»

Цього разу щорічний, уже 46-й, Міжнародний молодіжний конкурс творів епістолярного жанру розпочався в Україні, і у нас в області зокрема, 12 грудня і триватиме по 15 березня наступного року. Повна назва теми конкурсу «Уявіть, що ви – радник нового Генерального секретаря ООН. Яку головну проблему ви б допомогли йому вирішити у першу чергу і щоб запропонували для її вирішення?».

Ці традиційні літературні змагання організувала Укрпошта за рішенням Міжнародного бюро Всесвітнього поштового союзу серед шкільної, гімназійної і ліцейської молоді віком від 10 до 15 років. Одночасно конкурс відбувається у 193 країнах – членах ВПС. На Херсонщині обласний етап Національного, в рамках названого міжнародного, проводить Херсонська дирекція Укрпошти у діловому традиційному  партнерстві з Управлінням освіти і науки облдержадміністрації.

Журі сподівається, що й цього разу міські та районні управління і відділи освіти, педагогічні колективи, керівники шкіл, гімназій і ліцеїв активно включаться до організації і проведення конкурсу у своїх навчальних закладах, а твори індивідуальних учасників чи переможців у класах, навчальних закладах, районах будуть вчасно, до 15 березня, надіслані обласному журі. Робота обласного переможця буде надіслана у Київ для участі у загальнонаціональному конкурсі і за умови перемоги – у журі Міжнародного, в м. Берн – столицю Швейцарії.

Зміст конкурсного твору у формі листа повинен відображати особистий погляд, пов′язаний із темою, глибину її розкриття, оригінальність творчого задуму, логічність та самостійність викладу матеріалу, грамотність. Обсяг твору – до 800 слів. Має містити такі елементи: адреса адресата (може бути вигаданою), вітання, зміст листа, закінчення – З повагою, З любов′ю, З найкращими побажаннями, тощо, підпис. Журі передусім звертатиме увагу на щирість і переконливість літературно-епістолярної роботи учасника.

Для відзначення переможців в обласному етапі конкурсу Херсонська дирекція встановила три призових та щонайменше п′ять заохочувальних відзнак : І місце – 400; ІІ – 300 і ІІІ – 200 грн  та почесне звання ″Лауреат конкурсу″, іншим найуспішнішим та найактивнішим учасникам буде присуджено почесне звання “Дипломант конкурсу″ із врученням відповідних дипломів і пам′ятних призів.

Для нагородження переможців підсумкового етапу Національного конкурсу генеральна дирекція Укрпошти встановила наступні грошові винагороди: І місце – 5 тис.; ІІ – 3 тис. і ІІІ – 2 тис. грн. Ці грошові винагороди будуть виплачені переказом коштів переможцям або їхнім законним представникам за вирахуванням внесків, зборів та податків, передбачених діючим законодавством України на час такої виплати.

Три перших переможці Міжнародного конкурсу отримають медалі Міжнародного бюро ВПС (золоту медаль – за перше, срібну – за друге і бронзову – за  третє місце), грамоти та інші призи ВПС. Абсолютний переможець також нагороджується поїздкою у м. Берн, Швейцарія, для отримання золотої медалі. Проїзд і проживання переможця та однієї особи, яка його супроводжуватиме, оплатить Міжнародне бюро ВПС.

Обласний етап конкурсу проводиться у двох напрямках: серед школярів, гімназистів і ліцеїстів у навчальних закладах з визначенням переможця і направлення його твору-листа обласному журі і другий напрямок – безпосередня участь дітей у конкурсі та особисте надсилання обласному журі конкурсних робіт. Останній день направлення листа на конкурс – 15 березня, що має засвідчити відбиток поштового календарного штемпеля на конверті.

Надсилати роботу слід на адресу: ″На конкурс ВПС″. Херсонська дирекція УДППЗ «Укрпошта», пр. Ушакова, 41, м.Херсон, індекс 73003.

Учасник конкурсу має вказати повну адресу; прізвище, ім′я, по-батькові; назву та адресу навчального закладу, клас, кількість учасників у закладі (класі); номер телефону, а також обов′язково додати копію свідоцтва про народження, копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номера (власного чи одного з батьків), своє кольорове фото, анкету встановленої форми.

Особисті дані про учасників конкурсу без їхньої згоди або законних представників не розголошуються.

Докладніше з положенням про конкурс та порядком його проведення можна ознайомитися на сайті Херсонської поштової дирекції, у Центрах та відділеннях поштового зв′язку, в управліннях та відділах освіти відповідно районних рад та міськвиконкомів, а також на корпоративному порталі Укрпошти www.ukrposhta.com.

Для довідки. У минулорічному 45-му Міжнародному конкурсі на тему: «Напиши листа собі 45-річному» перше місце в обласному етапі і друге – в Національному виборола учениця 6-А класу Малокаховської ЗОШ Ганна Чистякова, яка була відзначена відповідними грамотами і грошовими винагородами.

Тож чекаємо на цікаві листи, самостійні, змістовні, у яких кожен по-особливому і надзвичайно має висловити власну думку щодо глобальної проблеми та шляхів її вирішення в статусі уявного радника Генерального секретаря ООН.

 

Богдан Плекан, помічник директора  Херсонської дирекції Укрпошти