В березні обласне управління статистики зафіксувало чергове зростання цін і тарифів

supermark1

На споживчому ринку Херсонської області у березні ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 14,8%.

Такі данні наводить Управління статистики в Херсонській області.

Найбільше (на 42,7–31,5%) подорожчали борошно пшеничне, цукор, фрукти та олія соняшникова. На 26,5–15,6% зросли в ціні рис, макаронні вироби, хліб, овочі, безалкогольні напої, яловичина, риба та продукти з риби, крупи гречані. Також, на 8,2–2% подорожчали свинина, кисломолочна продукція, масло, м’ясо птиці, сметана, сир і м’який сир (творог), молоко. Водночас з цим, яйця подешевшали на 0,2%.

Алкогольні напої та тютюнові вироби стали дорожчими на 3%.

Ціни (тарифи) на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива зросли на 1,9% внаслідок підвищення вартості твердого палива (на 13,5%) та газу скрапленого для побутових потреб (на 11,7%).

Ціни (тарифи) у сфері охорони здоров’я підвищились на 8,5%, в основному, за рахунок збільшення вартості фармацевтичної продукції на 13,5%.

У транспортній сфері ціни (тарифи) зросли на 4,1%, насамперед, за рахунок збільшення вартості палива та мастил на 7,7%, а також транспортних послуг на 3,1%.

На 15,4–5% подорожчали одяг та взуття, послуги відпочинку і культури, предмети домашнього вжитку, побутова техніка та поточне утримання житла, послуги  ресторанів і готелів, різні товари та послуги. Крім того, на 2,7% та 0,3% зросла вартість послуг зв’язку та послуг закладів освіти.