В дитячих садках Нової Каховки дітям… не докладають м’яса та молока

Картинки по запросу дети едят в садикеДнями на офіційному сайті однієї поважної державної структури з’явилося повідомлення, яке, наче відро з помиями, було вилите на голову новокаховської міської влади та всього міста…

Мова йде про повідомлення сайту Держпродспоживслужби (далі для спрощення ДПСС) про те, що у дитячих дошкільних закладах, які підпорядковуються Новокаховському міському відділу освіти, «відзначається не виконання натуральних норм продуктів харчування у всіх дитячих дошкільних закладах в середньому на 45%».

І що цікаво, ці відомості фахівці Новокаховської ДПСС «здобули не виходячи з своїх службових кабінетів! Бо висновки були отримані шляхом «аналізу накопичувальних відомостей за 6 місяців 2018 року», поданих у Новокаховське міське управління Головного управління Держпродспоживслужби у Херсонській області. А подавав ці відомості саме Новокаховський відділ освіти.

І ось, посередині літа фахівці ДПСС нарешті угледіли у тих відомостях, що їм надавав міський відділ освіти, кримінал. І почали бити у набатні дзвони…

Так і хочеться запитати: а де ж ви, голуби сизокрилі, були у минулому, позаминулому і ще поза та поза роках? Бо норми харчування у дитячих яслах та садочках не тільки в Новій Каховці, а і по всій Україні вже років з 25 не виконуються у «натуральному вигляді».

Спочатку державна влада сама не змогла забезпечити фінансування харчування дітей і у 2002 році віддала її на розсуд органів місцевого самоврядування. При цьому, як це завжди є в Україні, забувши передати на місця фінансові джерела для виконання цієї функції.

Ще тоді було встановлено пропорцію між коштами батьків та бюджету у фінансуванні харчування дітей: 20 на 80. Але згодом держава дозволила місцевим органам влади на свій розсуд корегувати цю пропорцію у відповідності з доходами місцевих бюджетів.

На сьогодні «картина» щодо харчування дітей у дошкільних закладах Нової Каховки виглядає так:

  1. Середня вартість одного дітодня (за харчування) – 21 грн. (в 2017 році – 16 грн.)
  2. Батьківська плата на місяць становить 70% – 330,46 грн. З міського бюджету оплачується 30% – 141,62 грн.
  3. Вартість харчування 1 дитини на місяць – 472,08 грн.
  4. В 2017 році з міського бюджету на харчування в закладах дошкільної освіти було виділено 2 295 488 грн., на 2018 рік заплановано – 3 196 578 грн. (це +28% до минулого року).
  5. Для виконання 100% натуральних норм вартість харчування має становити не менше 40 грн. на одну дитину в день.
  6. Фактичне виконання норм харчування становить – 48%-52% (за І квартал 2018 року).

При цьому показники вартості харчування в Новій Каховці трохи вищі, ніж середні по Херсонській області.

І якщо порівняти ці показники по Новій Каховці з іншими показниками по області… Стає незрозумілим така прискіпливість обласної ДПСС до нашого міста. Бо по кожному з районів або міст Херсонщини можна було б написати такий самий «вердикт». Але ж ми живемо в одній державі і обставини у всіх однакові…

 Та написали знову на нас… Ось так і живемо…