В Дніпрянах триває процес декомунізації. Громаду запрошують до обговорення

переименование улиц

Продовжуємо інформувати жителів Дніпрянської селищної ради з приводу зміни назв вулиць, провулків в селі Корсунка та селищі Дніпряни.

Отже, депутатам селищної ради слід ухвалити рішення щодо перейменування конкретних вулиць та провулків, які потрапляють під дію декомунізаційного законодавства. Якщо ж місцева влада такого перейменування не здійснить – це зобов’язаний зробити своїм рішенням  селищний  голова до 21 лютого 2016 року (закон №2558 «Про засудження комуністичного й націонал-соціалістичного тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки».

Саме з цим законом ознайомив депутатів селищний голова Анатолій Білий: «Згідно цього документу, якщо ми не впораємося із цим завданням – право перейменовувати переходить до облдержадміністрації. Голова ОДА зробить це своїм розпорядженням».

На території Дніпрянської селищної ради три вулиці та чотири провулки потребують перейменування. Від депутатів та жителів Дніпрян надійшли такі пропозиції:

вул. Карла Маркса –  Основська, Таврійська, Каховська, Абрикосова;
вул. Щорса –  вул. Гната Шила, Соборна;
пров. Червоноармійський – пров. Армійський, Козацький;
пров. Радянський – Зоряний, Різдвяний;
пров. Комсомольський – Хитрий, Вишневий;
пров. Піонерський – Кришталевий, Щасливий.

Жителі Корсунки пропонують перейменувати вул. Комінтерна на вул.  Монастирську або вул. Миру.

На основі вищезазначеного, селищний голова Анатолій Білий дав завдання депутатам до наступної сесії з’ясувати думку мешканців цих вулиць і провулків.

Депутат округу №19 Тетяна Іщенко (за дорученням селищного голови) провела опитування жителів вул. Комінтерна в с. Корсунка, щоб дізнатись їхню думку про те, якою б мала бути нова назва вулиці. Маємо такі результати:

за те, щоб вулицю назвати вул. Монастирська  – 12 мешканців; вул. Миру – 6 мешканців; все одно – 6 мешканців; взагалі не подобається ідея перейменування – 3 мешканці. Зазначимо, що всього було опитано 27 мешканців і думка інших жителів нам невідома, але не менш важлива.

Окрім цього, на прохання корсунчан, в місцях громадського призначення (Корсунський ФАП, будинок культури, магазин промтоварів) була розміщена інформація про межі округів з назвами вулиць та прізвища депутатів, які опікуються цими округами.

Остаточне рішення з приводу змін назв вулиць і провулків буде прийнято на сесії селищної ради 19 лютого. Всім жителям нашої громади дане право самим визначитися, як будуть перейменовані їхні вулиці, тому з пропозиціями і побажаннями можна звернутися до своїх депутатів  або безпосередньо в селищну раду за тел. 3-86-02.

До літа 2016 року будуть змінені всі назви, пов’язані із тоталітаризмом. Але процедури прописані саме так, щоб дати якомога ширші права громадам самим визначитися, як саме будуть перейменовані їхні населені пункти, їх вулиці і площі. Приймайте активну участь в житті нашої громади. Разом ми зможемо все!

Анатолій Білий, селищний голова,
депутати Дніпрянської селищної ради