В Херсоні підведені підсумки конкурсу “Міжнародний день Дніпра” 2015 року

Значення річки Дніпро у розвитку вітчизняного виробництва і для природного середовища країни не можна переоцінити. Адже його водозабірний басейн охоплює половину території України, а 70% населення п’є його воду. Надмірне антропогенне навантаження, посилене наслідками Чорнобильської катастрофи, порушило природну рівновагу у басейні, різко знизило якість водно ресурсного потенціалу та спричинило кризовий екологічний стан багатьох територій. Довготривалий характер проблем, їх масштабність, зумовили необхідність активних дій в їх розв’язанні як органами влади, так і багатьма галузями господарства, приватним бізнесом, посилення ролі громадськості та міжнародної спільноти, із мобілізацією місцевих ресурсів та ініціатив.

Як повідомляє прес-служба Херсонського обласного управління водних ресурсів, з метою вирішення проблем екологічного відродження р. Дніпро, рішенням засідання Дніпровської Басейнової ради (23-24 травня 2013 р.), її Секретаріатом у рамках святкування Дня Дніпра було запропоновано проведення щорічного конкурсу «Міжнародний День Дніпра».

06 липня 2015 р. вже вдруге Херсонською обласною комісією з проведення щорічного конкурсу “Міжнародний день Дніпра” було підведені підсумки Конкурсу. До складу комісії увійшли представники Херсонського обласного управління водних ресурсів, Херсонської торгово-промислової палати, Херсонської обласної організації Всеукраїнська екологічна ліга, департаменту екології та природних ресурсів Херсонської обласної державної адміністрації, кафедри охорони довкілля та збалансованого природокористування Херсонського державного аграрного університету.

До обласної конкурсної комісії було подано 15 заповнених Анкет учасників конкурсу відповідного зразка:

– 11 анкет по напрямку – Проведення робіт по екологічному оздоровленню в басейні р. Дніпро, збереженню і відновленню водних ресурсів;

– 4 анкети по напрямку – Еколого-просвітницька діяльність.

Комісією узагальнені матеріали відповідно до напрямків, проаналізовано та визначено трьох кандидатів на перемогу по кожному напрямку, що підтримуються конкурсом, а саме:

1) по напрямку Проведення робіт по екологічному оздоровленню в басейні р. Дніпро, збереженню і відновленню водних ресурсів:

1. Творча група Шкільного парламенту «Еко-дзвін» «Дивосвіт» Василівська ЗОШ І-ІІІ ст.. №1, Великолепетиський район.

2. Великолепетиська ЗОШ І-ІІІ ст.. №1, Великолепетиський район.

3. Гурток «Мандрівник» Верхньорогачицької ЗОШ №2, смт. Верхній Рогачик Верхньорогачицького району.

2) по напрямку Еколого-просвітницька діяльність:

1. Херсонський центр дитячої та юнацької творчості Херсонської міської ради.

2. Станція юних натуралістів Новокаховська міська рада.

3. Журавльова Олена Сергіївна, учениця 5 класу Трохимівської ЗОШ І-ІІІ ст. Іванівського району.

Також коміся одноголосно вирішила нагородити всіх учасників конкурсу грамотами та подяками.