В Херсоні журналісти обговорили етичні аспекти своєї роботи під час війни

Фото Сергія Нікітенка
Фото Сергія Нікітенка

Як в умовах військових дій українським журналістам дотримуватись журналістських стандартів та не порушувати професійної етики? Яким чином протидіяти ворожій пропаганді, не використовуючи її методів? Ці та інші ключові питання обговорювались під час дискусійного круглого столу «Професійні та етичні аспекти журналістської діяльності під час війни», який відбувся 2 квітня у Херсоні.

Головними спікерами круглого столу виступили в.о. завідувача кафедри соціальних комунікацій Херсонського державного університету Ольга Рембецька та журналіст-експерт Інституту масової інформації (Київ) Роман Кабачій.

В умовах військових дій питання дотримання журналістських стандартів — одна з найбільш актуальних тем для медіа-середовища України. На жаль журналісти, як і суспільство в цілому, було не готове до нинішніх подій на Сході нашої країни. Тому, як відзначила Ольга Рембецька, сьогодення підвело нас до актуальних проблем медіа грамотності: «Більшість журналістів, які сьогодні працюють в нашому медіапросторі, здобували свою освіту в той час, коли у нас не стояло проблеми війни та антитерористичних операцій. Ще рік назад ми не казали студентам факультету Журналістики про особливості роботи в гарячих точках, адже ми навіть ніколи не думали, що нашу країну постигне така біда».

Фото Сергія Нікітенка
Фото Сергія Нікітенка

Обговорюючи питання, на скільки можливо дотримуватися журналістських стандартів в умовах гібридної та інформаційної війни, Роман Кабачій визнав, що з різних причин, які можуть навіть не залежати від журналіста, це буває не завжди можливо. Іноді журналіст не може подати всю інформацію, якою він володіє, адже має завжди керуватись принципом «не нашкодь». Та як відзначив журналіст-експерт, успіх України в інформаційній війні полягає саме в об’єктивному та неупередженому висвітленні інформації.

Варто відзначити,  що круглий стіл «Професійні та етичні аспекти журналістської діяльності під час війни» було організовано Херсонським прес-клубом. Крім журналістів Херсонщини участь в ньому взяли також журналісти з Хмельницької, Львівської, Чернівецької, Вінницької і Чернігівської області, які приїхали до нашої області в рамках проекту «Схід і Захід разом – простір діалогу».

Фото Сергія Нікітенка
Фото Сергія Нікітенка