В інтернаті Нової Каховки відбувся тренінг стосовно формування навичок самостійного життя

 Одним із пріоритетних напрямків роботи Новокаховського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді є робота щодо підготовки дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа до самостійного життя.

Відомо, що адаптація осіб зазначеної категорії у суспільстві – процес доволі складний, адже кожна дитина хоче бути рівною і не відчувати себе приниженою в якості дитини-сироти. Тимпаче, самостійно обрати правильний шлях у житті таким людям дуже складно, зважаючи на кількість спокус, які, в умовах шалених ритмів життя ХХІ століття, пропонують на сьогоднішній день соціальні мережі, телебачення тощо.

Саме, маючи на меті підготувати до самостійного життя цю категорію дітей, проводяться заходи щодо формування у зазначених осіб навичок самостійності у різних сферах життя: планування часу, особистого бюджету, раціонального використання коштів, створення сім’ї, збереження здоров’я.

Днями на базі Новокаховської школи-інтернату №1  спеціалістами із соціальної роботи міського центру соціальних служб для сімей, дітей та молоді був проведений  тренінг для дітей сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та учнів старших класів інтернатного закладу на тему «Формування навичок самостійного життя».DSCN6767

В ході тренінгу було розкрито та обговорено такі основні питання, як: що таке самостійне життя; що потрібно знати про різні документи; важливість та доцільність навчання, та здобуття професії; життєві перспективи та їх прогнозування; професійна кар’єра та складові професійного успіху; що потрібно знати про працевлаштування та, як розпочати власну справу; як планувати свій бюджет та ін.

Під час тренінгу використовувався роздатковий матеріал за тематикою тренінгу у вигляді буклетів, листівок, брошур.

Проведені заходи засвідчили те, що тема підготовки до самостійного життя є важливою і актуальною для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб із їх числа. Тому, міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді продовжує роботу у даному напрямку.

Н. М. Галинська, директор центру