В Києві відбулось засідання Правління Асоціації міст України

В п’ятницю, 4 грудня, у Києві відбулось засідання Правління Асоціації міст України, на якому було прийнято Звернення щодо належного бюджетного забезпечення територіальних громад у 2016 році, – повідомляє сайт АМУ. Участь в цьому засідання прийняв також і міський голова Нової Каховки Володимир Коваленко.

На початку засідання до учасників – міських голів-членів Правління та голів об’єднаних територіальних громад звернувся  Голова Верховної Ради України Володимир Гройсман.

Асоціації органів місцевої влади мають бути двигунами реформи з децентралізації в Україні, заявив Голова Парламенту, відкриваючи роботу зібрання.

В.Гройсман підкреслив, що у нинішньому році тривала робота над зміцненням позицій місцевого самоврядування, деузурпацією влади, «відновленням бюджетної справедливості», поверненням повноважень на місця. При цьому він наголосив, що Президент України, Прем’єр-міністр України, Парламент і Уряд підтримують реформу з децентралізації.

«Це дає нам можливості об’єднувати зусилля щодо запровадження ефективних рішень, у нас достатньо завдань на майбутнє, – зазначив керівник Парламенту. – Ми маємо і далі будувати механізми підвищення ефективності місцевого самоврядування».

У цьому контексті В.Гройсман акцентував на законопроекті про внесення змін до Конституції у частині децентралізації влади, який передбачає закріплення на конституційному рівні розширених прав органів місцевого самоврядування, і зазначив, що нині необхідно об’єднати навколо прийняття цього законопроекту усі політичні сили.

«Боротьба за ефективне місцеве самоврядування тільки розпочинається, – за великим рахунком, це влада, яка найбільше наближена до людей і яка має відповідний рівень довіри», – сказав керівник Парламенту, заявивши, що на шляху реформування влади, створення належної системи врядування асоціації органів місцевого самоврядування «мають бути зміцнені у своїх можливостях, відігравати ключову експертну роль, визначати цілі і пріоритети для влади».

«Наше стратегічне завдання – створити з кожної громади в Україні самодостатню громаду, яка матиме повний набір інструментів для надання якісних послуг людям в усіх сферах», – наголосив В.Гройсман. «Без вашої участі, наполегливості нічого не буде, тому дуже важливо, щоб ви були двигунами необхідних змін. І я щиро розраховую, що ваша позиція буде не тільки займати свої місця в органах місцевого самоврядування, а й виборювати правильні рішення на всіх рівнях і допомагати центральній владі робити зміни для того, щоб ваша робота була більш ефективною, – зазначив Голова Верховної Ради. – Закликаю бути єдиними, закликаю до взаємодії і співпраці».

Далі Правління перейшло до розгляду питань Порядку денного. Головував на засіданні виконавчий директор АМУ М.Пітцик.

Взявши до відома припинення повноважень членів Правління АМУ у зв’язку з припиненням повноважень міських голів, секретарів місцевих рад за результатами чергових місцевих виборів Правління рекомендувало регіональним відділенням скликати загальні Збори та визначити кагдидатури голів громад длявключення до складу Правління АМУ (згідно зі статутним принципом рівного регіонального представництва).

Перший заступник виконавчого директора АМУ О.В. Слобожан доповів Правлінню про законопроекти, які розробила Асоціація. Вони зареєстровані і перебувають на розгляді Верховної Ради України. Члени Правління АМУ  вирішили провести роботу з народними депутатами України з метою сприяннясхваленню парламентом таких  проектів законів України:

  • «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей державної реєстрації органів місцевого самоврядування як юридичних осіб» (реєстр. №3106);
  • «Про внесення змін до Розділу ІI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розмежування земель державної та комунальної власності» щодо розмежування земель на територіях об’єднаних територіальних громад» (реєстр. №3510);
  • «Про муніципальну варту» (реєстр. №2890).

Законопроекти № 2890 та №3106 прийняті у першому читанні.

Далі О.Слобожан представив Правлінню АМУ аналіз проекту Державного бюджету України на 2016 рік в контексті податкової реформи, підготовлений Центром аналізу та розробки законодавства АМУ.

За підсумками обговорення було схвалено Звернення Правління Асоціації міст України до Прем’єр-міністра України А.П. Яценюка, Голови Верховної Ради України В.Б. Гройсмана, народних депутатів України щодо належного бюджетного забезпечення територіальних громад в 2016 році.

Читати проект Звернення.

Також міським головам було представлено проект Звіту про роботу Правління та Виконавчої дирекції АМУ у 2015 році та проект Основних напрямів діяльності АМУ на 2016 – 2017 роки. Правління вирішило до 15 грудня внести пропозиції та зауваження цих документів. Після цього виконавча дирекція має доопрацювати Звіт та Основні напрями і винести на розгляд чергових Загальних зборів (Конференції) уповноважених представників органів місцевого самоврядування – членів АМУ.

Щодо конкретної дати Зборів Правління визначиться пізніше, але прийнято рішення, що вони мають відбутися наприкінці січня 2016 року.