В Києві вшанували пам’ять чотирьох загиблих захисників України

Вчора, 1 грудня, на території Міністерства оборони України відбувся щоденний ранковий церемоніал вшанування Українських героїв, які загинули цього дня в різні роки внаслідок російської збройної агресії на Донбасі. Про це йдеться на сайті Міноборони.

В Церемоніалі вшанування полеглих військовослужбовців взяли участь заступники Міністра оборони, представники структурних підрозділів Генерального штабу Збройних Сил України, офіцери та працівники, військовослужбовці Київського гарнізону, родичі та близькі загиблих.

Присутні вшанували пам’ять захисників України, які ціною власного життя виборювали волю і незалежність нашої держави від підступного російського окупанта.

Після завершення заходу заступник Міністра оборони України з питань європейської інтеграції Анатолій Петренко провів зустріч з родичами та близькими загиблих військовослужбовців. Було обговорено низку питань стосовно надання посильної допомоги родичам військовослужбовців з боку Міністерства оборони України, вирішення їх проблемних питань.

Вчора, 1 грудня 2018 року, Дзвін Пам’яті прозвучав чотири рази…

У цей день 1 грудня 2014 року загинув  військовослужбовець 128-ї окремої гірсько-піхотної бригади молодший сержант ПОТАПЕНКО Олександр Олександрович.

1 грудня 2015 року віддали свої життя, захищаючи Україну військовослужбовці 502-го окремого батальйону та 93-ї окремої механізованої бригади – сержант ГУРА Юрій Сергійович і солдат МОТИЛЬ Сергій Анатолійович.

Цього дня у 2016 році героїчно загинув сержант ЛУКАШ Олександр Анатолійович – військовослужбовець 92-ї окремої механізованої бригади.

ПОВІК НЕ ЗАБУДЕМО ПОДВИГИ ГЕРОЇВ, ЯКІ ВІДДАЛИ СВОЇ ЖИТТЯ ЗА МАЙБУТНЄ УКРАЇНИ!

Вічна пам’ять Героям! Вічна їм Слава!

Зала пам’яті захисників України створена на вшанування пам’яті військовослужбовців Збройних Сил України, які загинули за свободу, незалежність і територіальну цілісність України, світовий мир та порядок. Її спеціально розташовано таким чином, щоби й військовослужбовці, працівники Міноборони та Генерального штабу, й пересічні громадяни могли зайти до Зали та віддати шану своїм захисникам.

Біля споруди Зали пам’яті облаштовано церемоніальний майданчик із Дзвоном Пам’яті та Стеллою, у якій вмонтовано осколки снарядів. Щоденний поминальний ритуал здійснюється ударами дзвону, залежно від кількості загиблих у цей день.

Зала пам’яті — це перший і єдиний великий меморіальний проект в Україні за роки протистояння російській збройній агресії. На стінах Зали пам’яті розміщено таблички з прізвищами військовослужбовців Збройних Сил України, які загинули впродовж 1992 — 2018 років.

Дзвін Пам’яті виготовлено на пожертви небайдужих громадян.