В Києві вшанували загиблих на Сході України героїв (Фото, відео)

16 грудня – один з тих небагатьох днів року, коли Дзвін, що розміщений на церемоніальному майданчику поблизу Зали пам’яті захисників України на території Міністерства оборони України мовчав. Про це йдеться на сайті Міноборони.

Вшанувати полеглих внаслідок російської збройної агресії на сході країни героїв прибули представники Міністерства оборони і Генерального штабу ЗС України, військовослужбовці Київського гарнізону, ліцеїсти Київського військового ліцею ім. Івана Богуна, учасники бойових дій.

Під час щоденного ранкового церемоніалу вшанування загиблих Українських військовослужбовців, начальник Київського військового ліцею ім. Івана Богуна Герой України генерал-майор Ігор Гордійчук та присутні вшанували їх світлу пам’ять та поклали до Дзвона Пам’яті квіти.

Повік не забудемо Героїв, які віддали життя за майбутнє нашої країни! Вічна їм Слава!

Зала пам’яті захисників України створена на вшанування пам’яті військовослужбовців Збройних Сил України, які загинули за свободу, незалежність і територіальну цілісність України, світовий мир та порядок. Її спеціально розташовано таким чином, щоб зайти до Зали та віддати шану своїм захисникам могли як військовослужбовці і працівники Міноборони та Генерального штабу, так і пересічні громадяни.

Біля споруди Зали пам’яті облаштовано церемоніальний майданчик із Дзвоном Пам’яті та Стеллою, у яку вмонтовано осколки снарядів. Щоденний поминальний ритуал здійснюється ударами дзвону, залежно від кількості загиблих у цей день.

Зала пам’яті — це перший і єдиний великий меморіальний проект в Україні за роки збройного протистояння російській агресії. На стінах Зали пам’яті є таблички з прізвищами військовослужбовців Збройних Сил України, які загинули впродовж 1992 — 2018 років. Всього — 2533 таблички.

Дзвін Пам’яті виготовлено на пожертви небайдужих громадян.

В середині Зали пам’яті, на спеціальному подіумі, розміщено Книгу пам`яті з іменами загиблих. Структура Книги побудована за принципом календаря: один розворот — один день, де згадуються всі загиблі у цей день за всі роки. Станом на зараз лише 32 розвороти (32 дні) залишаються порожніми. В усі інші дні Збройні Сили України несли бойові втрати.

Спорудження Зали пам’яті здійснено за безпосередньої підтримки Президента — Верховного Головнокомандувача Збройних Сил України Петра Порошенка.