В МОЗ підсумували результати 12-місячної роботи по боротьбі з поліомієлітом

МОЗ25 жовтня в Міністерстві охорони здоров’я провели зустріч між керівництвом МОЗ, членами оперативного штабу з попередження циркуляції вакциноспоріднених поліовірусів та представниками Європейської регіональної комісії з сертифікації ліквідації поліомієліту і Бюро Всесвітньої організації охорони здоров’я в Україні щодо результатів 12-місячної оцінки відповіді на спалах поліо в Україні, передає прес-служба МОЗ України.

Згідно з попереднім звітом Бюро ВООЗ в Україні, розробленим від імені країни на основі інформації наданої МОЗ і партнерами станом на серпень 2016 року, в Україні протягом 12 місяців після спалаху поліо, циркуляція вірусу була призупинена.

Важливу роль у боротьбі з поліомієлітом відіграла додаткова кампанія із вакцинації населення, яка відбулася протягом жовтня 2015 року — лютого 2016 року.

Утім, потребуються додаткові зусилля для збільшення обсягу імунізації та досягнення рекомендованого рівня в 95%. Так, лише 39,5% дітей, які народилися в першій половині 2016 року, отримали щеплення від поліомієліту.

Представники ВООЗ відзначили важливий прогрес в доставці вакцин та наголосили, що налагодження регулярних поставок вакцин є надзвичайно важливим фактором для країни, яка прагне стати вільною від поліовірусу, зокрема, особливу увагу необхідно зосередити на тому, аби у країні було достатньо вакцин для того, щоб закрити прогалини в імунізації минулих років.