В музеї Північно-Кримського каналу

Міжнародний день музеїв, який світова спільнота щорічно відзначає 18 травня, з’явився в календарі в 1977 році, коли на черговому засіданні Міжнародної ради музеїв було прийнято рішення про встановлення цього свята.
.
Прийнято вважати, що через музеї суспільство висловлює своє ставлення до історико-культурної спадщини, і з цим важко не погодитись. Збираючи і зберігаючи пам’ятки матеріальної і духовної культури, вони ведуть велику науково-освітню та освітньо-виховну роботу.
.
Руками працівників управління створений прекрасний музей історії будівництва та експлуатації унікального гідротехнічного комплексу – Північно-Кримського каналу. Матеріали дня нього по крихтах збирала Р.О.Беленко, а оформленням займався художник управління М.А.Сидоренко.
.
На честь проектувальників, будівельників та експлуатаційників Північно- Кримського каналу на території Головної споруди встановлена пам’ятна стела, проект якої розробив М.А.Сидоренко. А втілювали його у життя робітники управління на чолі з заступником начальника Білоконем В.Ф.
.
Про збереження історії Північно-Кримського каналу піклується і наша держава. Наказом Міністерства культури України №604 від 4 липня 2013 року водозабірна споруда Північно-Кримського каналу занесена до Державного реєстру нерухомих пам’яток України як пам’ятка науки і техніки, архітектури (охоронний №112/3-ХР).
Сьогодні на запрошення керівництва управління до нас завітало молоде покоління міста Таврійська – учні середніх класів шкіл №5 та №7 для ознайомлення з історією нашого підприємства. З зацікавленістю і вдячністю слухали діти розповідь заступника начальника управління Білоконя В.Ф. про розвиток меліорації на півдні України та людей, які внесли значний вклад в його здійснення.