В навчальних закладах Нової Каховки оголосили карантин

Розпорядженням Голови міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 16.12.16  № 20 “Про забезпечення санітарно-гігієнічних та протиепідемічних заходів по профілактиці грипу та ГРВІ” з 19.12.16 по 22.12.16 в навчальних закладах І-ІІ та ІІІ-ІV рівнів акредитації, професійно-технічних навчальних закладах та інших призупинено навчальний процес.

Тим же розпорядженням надано й інші рекомендації, публікуємо текст цього розпорядження:

З метою ефективної протидії поширенню грипу та ГРВІ серед населення міста для координації діяльності органів місцевого самоврядування, виконавчої влади, підприємств, організацій, установ із питань проведення санітарно-гігієнічних та протиепідемічних заходів та згідно рішенням міської комісії з питань ТЕБ та НС протокол № 12  від 16.12.2016 року :

  1. 1. Головам Таврійської міської ,Дніпрянської селищної та Райської сільської рад:

1.1. Вирішити питання фінансування, матеріально-технічного забезпечення, проведення лікувально-профілактичних і протиепідемічних заходів та робіт, направлених на ліквідацію епідускладнень з грипу та ГРВІ , в тому числі щеплення проти грипу осіб з груп ризику.

 Термін – невідкладно.

1.2. Обмежити проведення  масових заходів серед дітей та дорослих в закритих приміщеннях.

Термін – з 19.12.16 по 22.12.16.                    

  1. Відділу освіти  міської ради (Якубова О.О.):

2.1. Забезпечити щоденне проведення огляду дітей в дитячих закладах з обов’язковою термометрією, хворих дітей негайно ізолювати, не допускати до роботи працівників з ознаками грипу та ГРВІ.

Термін – на період епідемії.                    

  1. Відділу освіти міської ради, керівникам вищих навчальних закладів І-ІІ та ІІІ-ІV рівнів акредитації, професійно-технічних навчальних закладів, відділу культури і туризму, відділу у справах сім’ї , молоді, фізичної культури та спорту :

3.1. Призупинити навчальний процес у дошкільних, шкільних та інших учбових закладах міста, закладах культури та спорту.

Термін – з 19.12.16 по 22.12.16

  1. Відділу галузей економіки виконавчого комітету Новокаховської міської ради:

4.1. Довести до відома всіх автоперевізників вимогу щодо необхідності  придбання  деззасобів та проведення  обробки салонів транспортних засобів міського та міжміського сполучення після кожного рейсу та рекомендувати у подальшу здійснювати зазначені обробки з профілактичною метою.

Термін – на період епідемії.

  1. Керівникам організацій, установ, підприємств:

5.1. Вжити заходів щодо забезпечення необхідного температурного режиму в приміщеннях, насамперед в лікувальних закладах, дитячих колективах, школах, підприємствах, організаціях.

Термін – протягом опалювального сезону.

5.2. Ввести посилений протиепідемічний режим та забезпечити проведення дезинфекційних заходів у дитячих дошкільних, освітніх закладах, установах охорони здоров’я, закладах культури та спорту, на підприємства, в організаціях та установах незалежно від форм власності.

Термін – на період епідемії.

  1. Т.в.о. завідувача НКМВ ДУ «Херсонський обласний лабораторний центр МОЗ України» Тереновій І.В.

6.1. Забезпечити систематичний моніторинг на грип та ГРВІ першочергово в організованих колективах а також осіб з тяжким перебігом хвороби.

Термін –протягом  епід.сезону.

6.2. Своєчасно готувати матеріали для оперативного інформування місцевих органів влади для прийняття рішення про запровадження протиепідемічних та обмежувальних заходів.

Термін – протягом  епід.сезону.

  1. Головним лікарям КЗ «ЦМЛ міста Нова Каховка»Гайдаманчуку І.І., КЗ «ПМСД міста Нова Каховка» Зінченко З.І.:

7.1. Ввести обмежувальні заходи в ЛПЗ щодо відвідування хворих.

Термін – на період епідемії.

7.2.  З метою забезпечення максимальної госпіталізації хворих з тяжкими формами перебігу грипу, в першу чергу дітей, вагітних та осіб похилого віку, передбачати перепрофілювання або додаткове розгортання ліжок на базі конкретних відділень лікарень або інших закладів за необхідності.

Термін – на період епідемії.

7.3. Вирішити питання щодо видачі листів непрацездатності на термін до 5 днів.

Термін – на період епідемії.

7.4. Проводити забір матеріалу для дослідження на грип та ГРВІ згідно наказу МОЗ від 04.12.2009 р. № 922.

Термін – на період епідемії.

  1. Т.в.о. завідувача НКМВ ДУ «Херсонський обласний лабораторний центр МОЗ України» Тереновій І.В., головним лікарям КЗ «ЦМЛ міста Нова Каховка» Гайдаманчуку І.І., КЗ «ПМСД міста Нова Каховка» Зінченко З.І. редакції газети «Нова Каховка» та редакції міського радіо ,:

8.1. Інформувати населення про перебіг епідемії грипу, тенденції її розвитку, ефективність здійснення протиепідемічних заходів з метою підвищення свідомого ставлення людей до ситуації що склалася. Продовжувати проведення серед населення роз’яснювальної роботи з проблемних питань, пов’язаних з епідемією.

Термін – щотижня, на період епідускладнень

 9.Начальнику управління з питань НС та ЦЗН міської ради Бараніченку О.І. оприлюднити рішення комісії ТЕБ та НС через засоби масової інформації.

Термін – негайно

  1. Контроль за виконанням рішення покласти на начальника управління з питань НС та ЦЗН міської ради Бараніченко О.І.

Голова комісії С.П. Давидюк