В НБУ ухвалили рішення про ліквідацію банку “КИЇВ”

банк-київ

Національний банк України, продовжуючи розпочату процедуру виведення з ринку неплатоспроможного ПАТ “АКБ “КИЇВ”, 24 червня 2015 року ухвалив рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію цього банку.

Про це повідомляють у прес-службі НБУ.

З метою захисту інтересів вкладників та інших кредиторів зазначеного банку Національний банк України в серпні 2014 року прийняв рішення про віднесення ПАТ “АКБ “КИЇВ” до категорії проблемних.

Національним банком України було встановлено строк для вжиття ПАТ “АКБ “КИЇВ” заходів щодо приведення своєї діяльності у відповідність до вимог законодавства.

Плани заходів ПАТ “АКБ “КИЇВ” не передбачали ефективних заходів, спрямованих на поліпшення фінансового стану та приведення його діяльності у відповідність до вимог законодавства.

Ураховуючи вимоги статті 76 Закону України “Про банки і банківську діяльність”, а також у зв’язку з тим, що діяльність ПАТ “АКБ “КИЇВ” не відповідала вимогам банківського законодавства і нормативно-правових актів Національного банку України, постановою Правління Національного банку України від 24.02.2015 № 128 ПАТ “АКБ “КИЇВ” було віднесено до категорії неплатоспроможних.

На виконання вимог статті 34 розділу VII Закону України “Про систему гарантування вкладів фізичних осіб” виконавчою дирекцією Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (далі – Фонд) після прийняття Національним банком України рішення про віднесення  ПАТ “АКБ “КИЇВ” до категорії неплатоспроможних прийнято рішення від 24.02.2015 № 39 “Про запровадження тимчасової адміністрації у ПАТ “АКБ “КИЇВ”, згідно з яким з 25.02.2015 в цьому банку запроваджено тимчасову адміністрацію та призначено уповноважену особу Фонду на здійснення тимчасової адміністрації Кічука Олега Івановича строком на чотири місяці, до 24.06.2015.

Розглянувши пропозицію Фонду щодо ліквідації неплатоспроможного  ПАТ “АКБ “КИЇВ” шляхом відчуження всіх або частини активів і зобов’язань неплатоспроможного банку на користь приймаючого банку з відкликанням банківської ліцензії неплатоспроможного банку та подальшою його ліквідацією, Національний банк України прийняв постанову про відкликання банківської ліцензії ПАТ “АКБ “КИЇВ” та ліквідацію банку.

Довідково

Станом на 25 червня 2015 року в Україні функціонує 128 банків (без урахування банків, де запроваджено тимчасову адміністрацію), із них 40 – з іноземним капіталом.

У рамках процесу очищення банківської системи впродовж 2014 – 2015 років Правління Національного банку України прийняло 51 рішення про віднесення банків до категорії неплатоспроможних, із них у 2015 році – 18. У 2014 – 2015 роках було відкликано банківську ліцензію та ліквідовано 41 банк (у тому числі анульовано банківські ліцензії двох банків, що розташовані на території АР Крим і міста Севастополя ), із них у 2015 році –24.

Загалом на сьогодні в категорії неплатоспроможних перебуває 10 банків, у стадії ліквідації – 48 банків.