В Новій Каховці батьки учнів ЗОШ №4 та влада шукають порозуміння

«Не вимагайте від нас неможливого. Школу ми не закриваємо, навпаки даємо їй нове життя» – приблизно так міський голова Володимир Коваленко звернувся до батьків учнів ЗОШ №4, що прийшли на сесію Новокаховської міськради.

Сьогодні, 6 червня, мами, діти яких навчаються у школі №4, зібравшись перед входом до сесійної зали, вимагали від секретаря міськради Олександра Лук’яненка і завідуючої міським відділом освіти Оксани Якубової зберегти набір до першого класу  і не закривати школу на капітальний ремонт, який необхідно зробити перед тим, як організувати на базі цього закладу профільну школу, а також звільнити з посади О.Якубову за те, що вона не знаходить спільної мови з батьками і директорами шкіл.

Із текстом звернення можна ознайомитися на фото.

Розповісти батькам про ситуацію, що склалася в 4-й школі, намагалися не тільки посадові особи, а й дехто з депутатів, що збиралися на сесію і стали очевидцями батьківського обурення. Зокрема, Олена Михайлова пояснювала про фінансування всієї освітньої мережі міста, яка розраховується за відповідною формулою, яку за підтримки Міносвіти спустило на місця Міністерство фінансів. Та головним у питанні збереження і життєдіяльності школи і не тільки четвертої, є наповнюваність класів. Однак розмова в коридорі ні до чого не привела, мами школярів зайшли до зали, щоб звернутися до міського голови. І як тільки він увійшов до зали депутат Параскева Джуманіязова намагалася взяти слово, щоб передати його представнику батьків. Та Володимир Коваленко почав сесію, не порушуючи процедури, як того вимагає чинне законодавство, і коли перейшли до депутатських звернень П.Джуманіязова вийшла до трибуни і оголосила про свій намір.

Після того, як Олександр Лукяненко прочитав депутатам і присутнім у залі звернення, міський голова надав коментар. Пригадавши події десятирічної давнини, коли вже було намагання закрити цю школу, батьки теж зверталися до нього. Тоді проблема була така ж сама, як і зараз – недостатня кількість учнів, але попри все школа не закрилася. Нинішня ситуація ускладнюється не тільки демографічною кризою. Міністерство освіти запроваджує Нову українську школу, фінансування якої теж переходить на новий рівень простіше кажучи, воно залежить від наповнюваності класів і самої школи. На даному етапі коштів державної субвенції не вистачає. І така ситуація не тільки в Новій Каховці. Це стосується ще 234 міст України, що утримують на балансі освітню і медичну мережу. В цілому на їхнє утримання недодано біля 4 млрд.грн., тільки для Нової Каховки не вистачає 18,4 млн.грн. Окрім цього, взнаки дається низька народжуваність 2013 року, що стала відчутною в усій країні.

Тим не менше, В.Коваленко запросив батьків на зустріч, що відбудеться у п’ятницю, 8 червня, в якій повинні взяти участь не тільки вони, а й директор школи разом із бухгалтером, представники фінансового управління, відділу освіти.  Про її результати наше видання повідомить пізніше.