У Новій Каховці відбулось чергове засідання робочої групи з питань легалізації праці

18 вересня у приміщенні виконкому Новокаховської міської ради під головуванням заступника міського голови С. Давидюка  відбулось чергове засідання міської робочої групи з питань легалізації оплати праці та зайнятості населення.

Про це повідомляє заступник Новокаховського УПСЗН Олексій Левицький.

До складу комісії залучені представники об’єднаної державної податкової інспекції у м. Нова Каховка, головний державний інспектор з питань праці у Херсонській області, Новокаховського міського центру зайнятості, управління праці та соціального захисту населення, управління Пенсійного фонду України у м. Нова Каховка, міського відділу статистики, Новокаховського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в херсонській області.

Відкриваючи засідання заступник міського голови Сергій Давидюк наголосив на тому, що проблема легалізації праці залишається на сьогоднішній день дуже актуальною і є однією із пріоритетних напрямків роботи виконавчого комітету Новокаховської міської ради. Від рівня заробітної плати найманих працівників прямо пропорційно залежить надходження податку з доходів фізичних осіб – основного джерела наповнення місцевого бюджету, утримання місцевої інфраструктури та забезпечення благоустрою міста Нова Каховка.

Заступник начальника Новокаховської об’єднаної державної податкової інспекції у С. Заруденець доповів, що упродовж січня-серпня поточного року робочою групою було проведено 376 обстежень. В ході обстежень проводиться роз’яснювальна робота серед роботодавців щодо обов’язкового оформлення трудових відносин із найманими працівниками та недопущення виплати заробітної плати у розмірі, меншому за встановлений законодавством рівень. Крім того, наголошується про відповідальність роботодавців за використання найманої праці без юридичного оформлення та недотримання законодавства з оплати праці. За результатами обстежень та внаслідок роз’яснювальної роботи оформлено трудові відносини з 207 найманими працівниками.

Головуючий дав відповідні доручення присутнім та закликав продовжити роботу щодо інформування населення про переваги отримання легальних доходів, офіційного працевлаштування та підвищення рівня заробітної плати.

Тому хотілося б звернутися до осіб, які мають намір працевлаштуватися або вже працевлаштовані у приватних підприємців, вимагайте від них укладання з вами трудової угоди! І навіть, коли вам надали таку трудову угоду, запитайте чи зареєстрували вас у Пенсійному фонді та чи перераховують за вас єдиний соціальний внесок. Громадяни, які працюють без укладання трудового договору, позбавляють себе лікарняного, допомоги у разі отримання травми на виробництві, трудового стажу, пенсії, втрачають відпустки.

І  пам’ятайте, що отримуючи заробітну плату в «конверті» – ви маєте досить забезпечене сьогодення, але ризикуєте своїм майбутнім…