В Новій Каховці миром обговорювали тарифи на пасажирські перевезення

5 грудня в Новій Каховці відбулися громадські слухання щодо встановлення нових тарифів на пасажирські перевезення на міському та приміському автобусному сполученню.

Актуальність проблемі вартості міських перевезень надало суттєве подорожчання варті тості всіх видів пального восени, що було викликано як загальним його подорожчанням в світі, так і стрибком курсу долара в Україні.

Ще однією причиною, суто новокаховською, стало те, що останній раз тарифи на міські перевезення переглядались у березні 2015 року, на приміські в грудні 2017 року.

Зрозуміло, що за цей час розмір мінімальної заробітної плати в країні виріс у 2,7 рази, вартість дизельного пального та метану, на якому здебільшого працюють автобуси, на 41%. Тому, при незмінних тарифах привабливість цього бізнесу значно зменшилась. А це привело до того, що міським перевізникам, а це ПКП «Автоцентр» та ФОП Перетятько В.В., стало тяжко виконувати свої обов’язки по перевезенню пасажирів: автобуси немає чим заправляти, рухомий склад не оновлюється, пасажиропотік низький.

Але мешканцям міста та приміських сіл треба їздити. І хоча система пасажирських перевезень в місті та навколишніх селах нашої міської ради діє, але якість надання цієї послуги (робота за сталим графіком, оновлення рухомого складу та підтримання в справному стані старих автобусів, ввічливість водіїв, чистота в салонах, тощо) вже не задовольняє пасажирів.

Ось в такій ситуації і звернулись перевізники до міського виконавчого комітету з пропозицією переглянути в бік збільшення тарифи на перевезення пасажирів по місту та на приміських маршрутах.

Громадські слухання проводив заступник міського голови Олег Тарабака, який і є куратором транспортної галузі міста.

З інформацією щодо порядку денного виступила начальник відділу галузей Тетяна Мандибура. Вона розповіла, що до виконавчого комітету звернулися перевізники різних форм власності з проханням підвищити ціни на проїзд та надали свої розрахунки. Нові тарифи розраховані ними згідно Методики розрахунку тарифів на послуги пасажирського автомобільного транспорту, затвердженої наказом Міністерства транспорту та зв’язку України від 17 листопада 2009 року №1175. При цьому рівень тарифів на маршрутах загального користування повинний забезпечувати перевізнику відшкодування обґрунтованих витрат, прибутковість роботи та можливість оновлення рухомого складу. Також вона підкреслила, що перегляд рівня тарифів повинен здійснюватись у зв’язку зі  зміною умов виробничої діяльності та реалізації Послуг, що залежать від господарської діяльності Перевізника, в тому числі в разі зміни вартості палива більш ніж на 10%.

Ось вони і пропонують підвищити вартість проїзду із розрахунку вартості проїзду пасажиром 1 км в розмірі 97 коп. по ПКП «Автоцентр» та 1,25 грн. по ФОП Перетятько (на даний час тариф на приміських маршрутах затверджений в розмірі 50 коп. та 64 коп. в залежності від протяжності маршруту). А в цілому цифри говорять про те, що за діючими на сьогодні розрахунками вартість повинна зрости майже вдвічі…

У виступах учасників слухань були висловлені різні думки, підходи до вирішення проблеми пасажирських перевезень. Але головне було те, що цього разу не було різкого протистояння представників громади з владою та перевізниками. Усі присутні дійшли спільної думки, що рішення про підвищення тарифів на часі, але розмір цього підвищення потребує обговорення. Бо розрахунки перевізників, якщо вони навіть і зроблені на підставі вимог керівних документів в цьому питанні, для більшості городян не підйомні.

І тут своє слово повинен сказати виконком. Бо саме на ньому лежить обов’язок з прийняття тарифів.

І ще один висновок, який треба було б зробити, але він не був озвучений на слуханнях. Якби тарифи підвищували кожного разу, коли вартість палива «набирала» свої чергові додаткові 10%, то зараз не постало би питання їх подвоєння одноразово. Бо зарплати та пенсії одноразово не збільшуються удвічі.

Слухання пройшли. Сподіваємось, що влада почує громаду і виконком на засіданні у  грудні прийме своє рішення щодо розміру тарифів на перевезення. І це рішення повинно бути і в інтересах громади, щоб вона залишилась з діючою системою пасажирських перевезень, і в інтресах перевізників, щоб хоч були б ті, хто буде возити нас з вами.