В Новій Каховці може з’явитись пункт збору пластикових кришочок для виготовлення протезів воїнам АТО

Генеральний директор компанії ТОВ “Бровари-Вторма” в своєму інтерв’ю виданню “At Brovary” анонсував відкриття у Новій Каховці відділення своєї компанії, яка приймає безпосередню участь у всеукраїнській акції зі збору пластикових пляшок та окремо кришочок-закруток для виготовлення  протезів для воїнів АТО. Дату відкриття відділення в Новій Каховці в компанії поки не називають.

Як зазначають організатори на своїй сторінці у Фейсбуці акцію підтримано Міністерством екології України і вона водночас вирішує дві проблеми – екологічну та соціальну.

Екологічний аспект акції полягає у тому, що пляшки та кришечки-закрутки не потряплять на сміттєві  полігони, а будуть відправлені на вторинну переробку.  А соціальний аспект – у тому, що пластикова пляшка та кришка вироблені з різних видів пластику, дробляться, переплавляються, а  гранули, отримані з розплавленої маси,  або використовуються як сировина для протезу або продаються,  а кошти адресно спрямовуються на виготовлення індивідуального протезу  для конкретного бійця. Адреси місць збору кришечок по Україні відображено на мапі.

Сама історія пов’язана з ТОВ “Бровари-Вторма” вже стала притчею во язицех. Прагнучи відокремити міфи від фактів, журналіст видання “At Brovary” звернувся до його генерального директора Леоніда Черепейніка. Наводимо для вас частину цього інтерв’ю:

– Багато пишуть про діяльність вашого товариства,  але зрозуміло далеко не все, – нагадаємо, у червні розпочалась акція зі збору й переробки пластикових кришок для допомоги воїнам АТО. – Пане Леоніде, все ж таки, на переробку для протезів йдуть саме кришки, або інші матеріали?

˗ Інші. На переробку йде безліч матеріалів.

– Якщо кришки не є сировиною, чому переробляти вирішили саме їх, а не пляшки або пакети, адже це таке ж сміття, яке потрібно утилізувати?

˗ Організаторка цієї акції, – ім’я якої п. Леонід не захотів назвати – побачила, що в Європі збирають кришечки на благодійність, і підхопила цю ідею. Але зараз їй здають, наскільки мені відомо, і пластикові пляшки, і обріз від рекламної продукції, і акрилові матеріали, пропонують, навіть, взуттєві колодки. Тобто все переплавляється. Все, що пропонують ми будемо купувати.

˗   Можете детальніше росказати про переробку?

Зараз акцент робиться саме на кришечках. Проте якщо пропонують більш дорогі матеріали, ми також їх забираємо. Те, що нам здають не йде власне на протези. Кришечки дробляться, переплавляються, і з них потім роблять, наприклад, ящики для пива чи каналізаційні труби. З кожного матеріалу робиться, якийсь інший матеріал. Просто гроші, які ми платимо за вторинну сировину, яку в нас потім беруть виробники тієї чи іншої продукції, йдуть на покупку – первинної, з якої вже будуть робити протези для бійців АТО. В протезах є матеріали з пластмаси, але це точно не кришечки.

– Гроші на підтримку акції йдуть складним шляхом. Якщо я правильно розумію, люди здають пластик, але грошей за нього не отримують, кошти перераховуються у благодійний фонд.

˗   Звичайно, це ж благодійна акція. Якби це був бізнес, люди б приходили і здавали кришечки чи ще що-небудь за гроші. Вважається, що кожна кришечка вартує якісь копійки, її здають просто так. Але, як кажуть, з кожного по гривні – назбираємо мільйон. Гроші йдуть на рахунок благодійного фонду. 

– У яких містах ви працюєте?

˗ Ми співпрацюємо майже з усією Україною, а централізовані відділення в нас у Броварах, Києві, Ніжині, Чернігові, Білій Церкві, Херсоні, Львові, Корюківці. Зараз відкриваємо два відділення: у Миколаєві й у Новій Каховці.

˗ Як власне відбувається звітність?

˗ Її ще не було. На те, щоб зробити один протез необхідно від 150000 до 200000 гривень. Ми на сьогодні прийняли тільки одну чи дві партії. Це ще не ті гроші, за які потрібно звітувати. Там немає ще 150000 гривень. Це лише початок. Ми домовились, що пункти збирають все по містам, коли буде достатня кількість кришечок, аби заповнити всю машину, ми своїм транспортом приїжджаємо і все забираємо.

˗   Якісь кошти вже переведено на рахунок фонду?

˗ Для того, аби виготовити протез необхідно назбирати велику суму грошей. Коли ця сума назбирається, ми про це обов’язково дізнаємось. Поки що про такі гроші зарано говорити. Нічого на виготовлення протезів ще не перераховувалося. Акція ще в стадії бурхливо розвитку. 

˗ Пане Леоніде, погодьтеся, що навіть з найкращих намірів підприємство не може працювати собі у збиток. Якийсь мінімальний прибуток ТОВ “Бровари-Вторма” все ж отримує?

˗   Ми заклали свої витрати підприємства на оренду складу, плату робочим, вигрузку та загрузку товару тощо. Є собівартість товару на 1 кг пластику. Ми заклали ціну за мінусом собівартості підприємства без прибутку. Але точно не працюємо в нуль. Ми повністю покриваємо свої витрати.