В Новій Каховці обговорювали соціальний захист дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування

Українська держава визнає дитинство важливим етапом життя людини й виходить із принципу пріоритетності підготовки дітей до повноцінного життя в суспільстві, розвитку в них суспільно значимої активності, виховання високих моральних якостей. Необхідною умовою формування цих якостей є надійний соціально-правовий захист дитинства.

В теплій та дружній атмосфері 25 лютого 2016 року службою у справах дітей виконавчого комітету Новокаховської міської ради була проведена зустріч з піклувальниками, які мешкають на території Новокаховської міської ради і виховують дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, цьогорічних випускників загальноосвітніх шкіл міста.

Метою зустрічі було розширення обізнаності піклувальників в питаннях організації діяльності, пов’язаної з захистом прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, надання пільг та субсидій сім’ям з дітьми, правові, соціальні, медичні, психологічні аспекти виховання підопічних, в тому числі особливості цьогорічного вступу до вищих навчальних закладів, складання Державної підсумкової атестації та зовнішнього незалежного оцінювання; надання фахових рекомендацій.

Начальник служби у справах дітей Поповиченко Оксана Миколаївна відкрила зустріч, наголосила, що питання соціально-правового захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, є першочерговим і обов’язковим для органів місцевого самоврядування. Зазначила, що завдяки спільним зусиллям кількість дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування щороку зменшується.

Перед присутніми виступила завідувач сектору з питань опіки та піклування служби у справах дітей Краснова Ольга Олександрівна, яка нагадала присутнім про права та обов’язки опікунів та піклувальників. Всі учасники зустрічі отримали роздруковані методичні рекомендації, які допоможуть їм належним чином виконувати свої обов’язки.

Шляхи вирішення захисту житлово-майнових прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування окреслила головний спеціаліст служби у справах дітей Малига Яна Євгенівна. Особливу увагу було приділено питанням обстеження умов проживання, лікування дітей, матеріального забезпечення та підготовки їх до самостійного життя.

Спеціаліст Новокаховського відділу освіти Скрипнікова Марина Анастасівна наголосила на необхідності отримання статусними дітьми повної загальної середньої освіти, важливості дотримання вимог Закону України «Про освіту», властивостях цьогорічної вступної кампанії для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Заступник начальника управління Пенсійного фонду м. Нова Каховка Застеба Ольга Вікентіївна поінформувала піклувальників про оформлення та особливості виплат пенсій по втраті годувальника, по інвалідності дітям зазначеної категорії.

Інформацію щодо виплат опікунам, піклувальникам на утримання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, у 2016 році та оформлення субсидій сім’ям з дітьми пільгової категорії надала головний спеціаліст відділу грошових виплат та компенсацій управління праці та соціального захисту населення Жувага Ольга Олександрівна.

Виступаючи зазначили важливість даної зустрічі, націлили присутніх на діалог і співпрацю з метою вирішення спірних питань дітей. Піклувальники поділились своїми проблемами та здобутками, отримали відповіді на всі задані питання та допомогу у вирішенні їх справ. Працівники служби у справах дітей в свою чергу надали методичні та практичні рекомендації щодо виховання, утримання та навчання підопічних дітей та подякували піклувальникам за щоденну турботу і любов до дітей, які лишилися без батьківського піклування, від щирого серця побажали їм здоров’я, благополуччя та побільше позитивного досвіду.

Служба у справах дітей