В Новій Каховці пройшов вечірній рейд по дотриманню правил продажу тютюну та алкоголю неповнолітнім

За ініціативи виконавчого комітету Новокаховської міської ради 15 листопада 2018 року відбувся спільний рейд інспекторів Новокаховського відділу поліції, патрульної поліції та служби у справах дітей виконкому Новокаховської міської ради з метою виявлення фактів продажу неповнолітнім алкогольних напоїв та тютюнових виробів, попередження перебування дітей віком до 16 років з двадцять другої до шостої години без супроводу законних представників, уповноважених дорослих у закладах, у яких провадиться діяльність у сфері розваг, або закладах громадського харчування.

На момент проведення рейду діти без супроводу дорослих у закладах сфер розваг та громадського харчування були відсутні.

Факти продажу неповнолітнім алкогольних напоїв та тютюнових виробів під час рейду виявлено не було. Із власниками та продавцями закладів торгівлі були проведені роз’яснювальні бесіди-попередження щодо заборони продажу пива, слабоалкогольних, алкогольних напоїв та тютюнових виробів неповнолітнім.

В той же час проблема продажу неповнолітнім алкогольних напоїв не втрачає своєї гостроти: непоодинокими є випадки вживання дітьми алкогольних напоїв, що є провокуючим чинником вчинення неповнолітніми протиправних дій.

Робота в цьому напрямку триватиме. За результатами проведення спільних заходів по кожному виявленому факту: порушення власниками розважальних закладів діючого законодавства, невиконання батьками батьківських обов’язків, – до суду будуть направлятися матеріали для вирішення питання про притягнення винних до відповідальності.

Шановні підприємці! Звертаємося до Вас із проханням неухильно дотримуватися чинного законодавства: не продавати пиво, алкогольні, слабоалкогольні напої, тютюнові вироби дітям, адже кожен із нас відповідає за здорове майбутнє, за наших дітей.

Нагадуємо Вам, що, відповідно до статті 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» до суб’єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі порушення ними вимог статті 15-3 цього закону.

Окрім того, працівник, який безпосередньо продав заборонений товар підліткові, притягується до адміністративної відповідальності відповідно до статті 156 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Шановні батьки! Згідно з рекомендаціями психологів і психіатрів, саме батьки є головними в питанні запобігання вживанню алкоголю підлітками.

По-перше, має значення батьківська увага – слід звертати її на раптові зміни настрою підлітка або ж горезвісний запах алкоголю чи перегару.

Важливо, щоб батьки «були поруч»: не залишали свою дитину наодинці з її психологічними і соціальними проблемами, бо підлітки змушені справлятися з цілої масою складнощів в перехідному віці. Тому особливо зростає тиск оточення.

Вже з дитинства дитині варто виховувати впевненість у собі, готовність відстоювати свою точку зору. У цьому допоможуть різні позашкільні заклади за інтересами. Молодь, залучена до цікавих “безалкогольних” занять, має менше шансів вживати алкогольні напої.

Служба у справах дітей Новокаховської міської ради