В Новій Каховці відбулася інформаційно – просвітницька акція «Податковий день району»

5.12.2018 року в Новокаховському управлінні Головного управління ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі, відбулася інформаційно – просвітницька акція «Податковий день району». Проведення низки таких заходів започатковане начальником Головного управління ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі Ігорем Климом.

«Податковий день району» був насичений різними заходами і розпочався із засідання «круглого столу» за участю фахівців фіскальної служби області на чолі з керівником відомства та представників територіальних громад м. Нова Каховка, Каланчацького, Каховського та Чаплинського районів. Під час зустрічі сторони проаналізували реальний стан фінансової спроможності громад, обговорили проблеми та перспективи розширення податкової бази місцевих бюджетів, а головне окреслили шляхи збільшення податкових надходжень, зокрема, за рахунок залучення платників до сплати податку на нерухоме майно, туристичного збору, плати за землю, легалізації доходів та трудової зайнятості.

Не менш цікавою була зустріч, проведена у форматі відкритого ділового діалогу начальника фіскального відомства Херсонщини та представників підприємницької спільноти м. Нова Каховка. За час, відведений для спілкування, присутні обговорили проблемні аспекти ведення прибуткової фінансово – господарської діяльності, легалізації найманої праці, сплати ЄСВ та інших питань. На прикладах задокументованих порушень фіскали застерегли бізнесменів від можливих стосунків із підприємствами, які використовують схеми аутстафінгу, вдаються до сумнівних фінансово-господарських операцій, винаходять схеми для незаконного власного збагачення шляхом розкрадання коштів громад та держави.

Таким же інформаційно насиченим був і кущовий семінар, під час якого податківці зупинилися на особливостях справляння місцевих податків і зборів, податку на доходи фізичних осіб, єдиного податку та єдиного соціального внеску, функціонуванні електронних сервісів та відповідальності за несплату податків. Окремо фіскали проінформували присутніх про заходи щодо детінізації ринку праці, які проводяться в регіоні. Особливу увагу акцентували на офіційному працевлаштуванні громадян на території громад та соціальній відповідальності роботодавців.

Варто зазначити: усі учасники просвітницької акції були одностайні у думці, що життя місцевих громад можна змінювати на краще завдяки спільним зусиллям, за допомогою конструктивного діалогу та цілеспрямованої праці. Важливо, що такі зустрічі є не тільки платформою для отримання цінної інформації щодо податкового сьогодення, а й для пошуку партнерів і обміну досвідом з метою подальшої співпраці. Проведення подібних заходів планується і в подальшому.