В Новій Каховці відкриють центр надання безоплатної правової допомоги населенню

IMG_4043-tmb-360x240Вже з 1 липня по всій Україні почнуть діяти 100 центрів надання безоплатної правової допомоги населенню, де громадяни зможуть отримати адвокатський захист не лише в кримінальних, а й у цивільних та адміністративних справах. 4 таких центри буде відкрито на Херсонщині. Про це, 26 червня, в ході робочої поїздки до Херсонської області повідомив Міністр юстиції Павло Петренко.

«З 1 липня ми відкриваємо 4 центри в Херсонській області, де адвокати працюватимуть як незалежні суб’єкти і безкоштовно надаватимуть допомогу громадянам в судових справах, які стосуються порушень їхніх прав як в цивільних, так і в адміністративних справах», – зазначив очільник Мін’юсту.

За його словами, звернутися до центрів надання правової допомоги зможуть усі, хто потребує допомоги адвоката і не може собі її дозволити. Це, передусім, пенсіонери, інваліди, люди, які мають дохід менше прожиткового мінімуму.

«Цей проект дасть можливість змінити ставлення до органів юстиції. А органи юстиції зможуть стати органами справедливості для кожного українця, справедливості стосовно кожної людини, яка платить податки, за рахунок яких живе весь державний апарат», – заявив Павло Петренко.

В ході візиту очільник Мін’юсту зустрівся з керівництвом регіону, взяв участь у роботі круглого столу, присвяченого реформам юстиції, відвідав Центр надання адмінпослуг, центр надання правової допомоги, який має відкрити двері для громадян вже 1 липня, а також провів зустріч зі студентами Херсонського національного університету.

З одного боку Павло Петренко звернув увагу на те, що люди, які зараз працюють в оновленому управлінні юстиції Херсонщини, мають амбітні плани змінити ставлення до органів юстиції в регіоні на краще. А з іншого – гостро вказав на проблемні моменти.

При цьому він закликав місцевих юристів долучитися до конкурсного відбору на заміщення вакантних посад та стати членами нової команди Міністерства юстиції.

«Звертаюся до юристів, до молодих людей, які мають юридичну освіту і живуть в Херсонській області – приходьте на конкурси і долучайтеся до нової команди Міністерства юстиції», – наголосив Павло Петренко.

Директор Координаційного центру з надання правової допомоги Андрій Вишневський у свою чергу наголосив, що з 1 липня центри надання правової допомоги запрацюють в Херсоні, Бериславі, Новій Каховці та Голій Пристані.

«Нам знадобиться ще кілька днів, щоб завершити їх облаштування, оскільки на сьогоднішній день техніка, меблі та вивіски для цих центрів все ще в дорозі. Нині завершується укомплектування штату. Але кожен сектор уже має директора і тих людей, які сидітимуть за рецепцією і здійснюватимуть прийом громадян. Однак, не зважаючи на певні технічні доопрацювання, які займуть це кілька днів, о 9 ранку 1 липня всі центри розпочнуть роботу з людьми», – наголосив Андрій Вишневський.