В Новокаховській юнацькій бібліотеці відбувся відеолекторій, присвячений Асканії Нова

В Новокаховській юнацькій бібліотеці відбувся відеолекторій, присвячений  120- річчю Асканії Нова – найбільшого заповідного степу Європи, одного з семи чудес України і справжньої нашої гордості. На цей захід бібліотекарі запросили члена спілки краєзнавців Херсонщини Анатолія Георгійовича Неділько.

В читальну залу завітали учні 9-тих класів гімназії з класними керівниками  Оксаною Володимирівною Вертевець і Людмилою Іванівною Матросовою. Бібліотекар розповіла історію створення заповідника – після того як син німецьких колонізаторів – 17-річний Фрідріх Фальц – Фейн – успішно склав іспити в гімназію, батьки вирішили нагородити за і старання і подарували  сину вольєр для птахів. Далі на подвір’ї почали з’являтись і степові тварини, та щоразу більше, доки хобі не переросло у справу життя. В подальшому,  всі свої прибутки від продажу овець і шерсті німець витрачав на свій заповідник.

За перші 25 років йому вдалося привезти на Херсонщину кенгуру, страусів, австралійських ему та тібетських яків. І вперше у світі сюди доправили коней Пржевальського, яких так і не вдалося приручити людям. Допитлива молодь з відео лекції узнала, що одна екскурсія сюди може замінити навколосвітню подорож, що посеред українського степу можна зустріти африканських зебр, американських бізонів, шотландських поні,  оленів та лам. Усі вони не в клітках, а у вільному випасі насолоджуються безмежними просторами.

Краєзнавець Анатолій Георгійович розповів що саме Асканія Нова була заснована  юнаком як природоохоронна територія у 1898 році, а в давні часи ця місцевість  називалася Чаплин. Заповідник має загальну площу 33 307 га. До його складу входять заповідний степ, ніколи не ораний, дендрологічний і зоологічний парки. Започаткував екскурсії ще на початку ХХ століття сам Фрідріх Фальц-Фейн, тоді сюди щороку приїздило до 4 тисяч відвідувачів, зараз таких  екскурсій в десятки разів  більше. З усієї Європи їдуть люди побачити одне із природних чудес України – Асканію Нова.

Гість бібліотеки закликав молодь цінувати свою малу Батьківщину, досліджувати своє родове коріння та місцевість  в якій зростаєте і формуєтесь, як особистості. Відео лекторій показав учням  справжню оазу посеред дикого степу, де живуть тварини і птахи з усього світу,  а рідкісна екосистема заповідника успішно функціонує завдяки зусиллям небайдужих ентузіастів, що люблять свою справу.