Медична реформа в дії. Новації в Новокаховському Центрі ПМСД

В Комунальному закладі “Центр первинної медико-санітарної допомоги міста Нова Каховка” тривають зміни, що обумовлені втіленням у повсякденну роботу установи положень реформи медичної галузі, яка проходить в Україні.

Цього разу новації торкнулися запису на прийом до сімейних лікарів та лікарів-терапевтів. До старого порядку запису на прийом вже найближчим часом долучиться суто сучасний: реєстрація в режимі онлайн через Інтернет с персонального комп’ютера та, навіть, зі свого мобільного телефону, який здатний працювати в мережі та може завантажити спеціальний мобільний додаток.

Про ці та інші новації в роботі ЦПМСД міста нам розповіла головний лікар установи Заріна Зінченко та адміністратор системи Володимир Кириченко.

З.Зінченко: Сьогодні ми в тестовому режимі запустили роботу інформаційного панно в реєстратурі Центру.

До нашої розмови долучається В.Кириченко: Поки воно слугує лише доповненням до звичного розкладу роботи лікарів та запису на прийом через журнали реєстрації в паперовому вигляді. Але вже наприкінці листопада ми повинні запустити запис на прийом до лікарів нашого Центру через Інтернет.

На екрані моніторі кожен може бачити перелік лікарів, які ведуть прийом. Під світлиною лікаря є таблиця, де вказано вільний час, на який можна записатися до нього на прийом. Таблиця також інформує про закінчення реєстрації.

Але це ще не всі новації. На сьогодні вже створений «Медичний портал Херсонщини» (http://medportal.ks.ua), що є платформою, через яку можна записатися на прийом до свого лікаря, передивитися особисту медичну картку, рецепти, виписані лікарем. Тобто, через персональний кабінет після ідентифікації, що забезпечує конфідиційність інформації кожного піцієнта в мережі, ви зможете в Інтернеті керувати своїми медичними справами. Цей портал поки що працює в тестовому режимі і знаходиться на етапі доопрацювання. Але вже сьогодні кожний охочий може зайти на нього і поцікавитись, що нас всіх найближчим часом чекає.

З.Зінченко: За планом МОЗ до кінця поточного року ми повинні завершити процес визначення пацієнтами своїх сімейних лікарів. З кінця листопада – початку грудня у нас має запрацювати електронний запис на прийом до лікарів. А вже на початку 2019 року плануємо запустити процес ведення електронних медичних карток і виписки електронних рецептів.

В.Кириченко: До речі, можна подивитися, скільки на теперішній час (14.40 26 жовтня – автор) оформлено декларацій щодо вибору сімейного лікаря. Так от, по Україні – 20 млн. 992 тис. 529 декларацій. По Херсонщині – 521 тис. 407.

З.Зінченко: На Херсонщині в питаннях електронного забезпечення роботи ЦПМСД ми йдемо в лідерах. Ми перші в області ще у червні уклали угоду з НСЗУ (Національною службою здоров’я України – автор) і вже три місяці фінансуємося через неї. Тому, до речі, у нас немає проблем з виплатою заробітної плати працівникам Центру. Завдяки допомозі міської влади, в першу чергу міського голови Володимира Коваленка та депутатів міської ради, ми оперативно закупили комп’ютери, забезпечили всі амбулаторії Центру Інтернетом. А тепер працюємо над тим, щоб до кінця поточного року комп’ютер з Інтернетом мали усі кабінети лікарів, а до кінці наступного року – і кожен лікар окремо.

Після закінчення нашої бесіди з З.Зінченко та В.Кириченком зробив для себе висновок: поки у нас є люди, які вболівають за свою роботу і, не дивлячись на всі негаразди та труднощі в реалізації медичної реформи (а їх, повірте, вистачає з лихвою) впроваджують корисні для людей новації в діяльність медичних закладів, надія на краще буде жити.

Побажаємо Зарині Зінченко та Володимиру Кириченку терпіння, впевненості в своїй справі та натхнення на нові досягнення.