В НВК № 2 вивчають курс «Охорона праці та Безпека життєдіяльності»

Минулого тижня (16.04.18 – 20.04.18) в НВК № 2 (директор Пуляєва Є.В.) проходив Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності та охорони праці,  який був насиченим і плідним. У рамках Тижня проведено планове навчання та перевірка знань працівників закладу з питань охорони праці та безпеки життєдіяльності.

Заступник директора з НВР Пєнізєва С.П. ознайомила всіх присутніх з Положенням про навчання й перевірку знань із питань ОП та БЖ в закладах, що належать до сфери управління МОН України,  з новими нормативними документами з ОП та БЖ,  звернула увагу на порядок проведення тематики та організацію проведення інструктажів з ТБ.

Під керівництвом провідного інспектора Державної служби України з надзвичайних ситуацій Мирошниченка О.В. учасники навчань розглянули правила пожежної безпеки для навчальних закладів, основні причини пожеж та їх ліквідацію, вимоги до утримання шляхів евакуації, використання засобів пожежогасіння.

Від змістовної інформації перейшли до практичної частини  – застосували вогнегасники для гасіння умовної пожежі:

  • Інспектор із питань евакуації та оповіщення управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Новокаховської міської ради Іпатов В.В. охарактеризував надзвичайні ситуації, наслідки аварій та катастроф, звернув увагу на затоплення внаслідок паводків, руйнування гребель, водосховищ, зокрема на Кременчуцькій та Каховській ГЕС. У своїй доповіді неодноразово наголошував, що життя людей у надзвичайних ситуаціях залежить від злагоджених і правильних дій кожного.

Страховий експерт Новокаховського відділення фонду соціального страхування Овчинкін В.Є. розповів про забезпечення здорових та  безпечних умов праці та навчання, умови соціального страхування, навів приклади нещасних випадків на виробництві, ознайомив із Положенням про розслідування та облік нещасних випадків, професійних захворювань та  аварій.

До виконання плану навчань активно долучилися вчителі й працівники НВК № 2. Клочко О.Р., сестра медична, провела інструктаж щодо надання першої допомоги при нещасних випадках. Незважаючи на те що матеріал усім відомий, повторення було доречним і цікавим.

Учитель «Захисту Вітчизни» Корнійчук В.А. провів заняття з теми «Вибухонебезпека», продемонстрував окремі вибухонебезпечні предмети, бойові снаряди, розповів про фактори, що характеризують небезпеку вибуху, закликав бути обережними у випадках виявлення невідомих предметів.

Воробйова Ю.С., учитель основ здоров’я, нагадала правила дорожнього руху, їх значення в забезпечені порядку і безпеки. Особливу увагу звернула на умови перевезення людей, зокрема школярів; та безпеку поводження на воді, прийоми рятування на воді, надання першої допомоги.

Отже, за час навчання курсу «Безпека життєдіяльності» працівники НВК № 2 розглянули 15 тем, добре засвоїли матеріал, успішно склали екзамен щодо перевірки знань з питань охорони праці та безпеки життєдіяльності. Кожен учасник навчання ще раз переконався, що  здоров’я, життя людини у великій мірі залежить від неї самої.