В області сформують освітні округи, в яких визначать 118 опорних шкіл, з яких 7 кращих матимуть додаткове фінансування та сучасну мультимедійну базу

здание ХОДА3 лютого в облдержадміністрації відбулась нарада з головами райдержадміністрацій та міськими головами міст обласного значення.

Під час наради було порушено ряд питань, пов’язаних з процесом децентралізації, зокрема, питання формування освітніх округів та створення опорних шкіл на території області, щодо якого доповіла перший заступник голови облдержадміністрації Валентина Січова. Зокрема, вона звернула увагу на те, що Урядом внесено зміни у порядок створення освітніх округів. Відповідно до постанови, прийняті зміни дадуть ширші повноваження об’єднаним територіальним громадам, органам місцевого самоврядування і районного рівня самостійно вирішувати питання структури мережі загальноосвітніх навчальних закладів.

Вона зазначила, що управлінням освіти і науки обласної державної адміністрації спільно з місцевими органами управління освітою на підставі даних про потужність і наявний учнівський контингент, матеріально-технічне й кадрове забезпечення, з урахуванням демографічних показників і процесу утворенням нових адміністративно-територіальних меж територіальних громад, визначено 118 опорних шкіл.

Також під час наради Валентина Січова звернула увагу присутніх на те, що головам районних державних адміністрацій доцільно долучитися до розробки планів створення опорних шкіл у межах освітніх округів. «Має бути план створення опорних шкіл в межах освітнього округу. Наявність цього плану є обов’язковою умовою для участі в обласному конкурсі на кращій опорний заклад. Планується, що кращих опорних закладів із 118 буде визначено 7», – зазначила під час наради Валентина Січова. Вона також розповіла про переваги, які отримають заклади-переможці обласного конкурсу:  «Це дає переможцям  – семи опорним школам, фінансову підтримку шляхом  сучасного матеріально-технічного оснащення, яке має забезпечити якісне навчання, що відповідає європейським вимогам», – зазначила Валентина Січова.

За матеріалами офіційного сайту Херсонської ОДА