В облдержадміністрації створено раду з питань національностей та корінних народів

В ОДА відбулась зустріч в. о. першого заступника голови обласної державної адміністрації Дмитра Бутрія з керівниками національно-культурних товариств Херсонщини.

Головним питанням зібрання стало прийняття рішення щодо створення Обласної ради з питань національностей та корінних народів при обласній державній адміністрації та затвердження її складу з врахуванням пропозицій національно-культурних товариств, повідомляє прес-служба ХОДА.

«До складу Ради зможуть входити тільки офіційно зареєстровані національно-культурні товариства області і здійснюватиме вона роботу як дорадчий орган при облдержадміністрації відповідно до Закону України «Про місцеві адміністрації», – одразу зауважив Дмитро Бутрій.
Керівники товариств обговорили дане питання й визначилися з тим, що представляти інтереси національності будуть по одній організації від кожного народу.
Також товариствам було рекомендовано впродовж двох тижнів надати до обласної державної адміністрації звіти про власну діяльність, аби можна було об’єктивно проаналізувати ефективність їх роботи і в разі наявності кількох організацій однієї національно-культурної меншини визначити ту, яка буде членом Обласної ради з питань національностей та корінних народів при обласній державній адміністрації.

«Тут не повинно виникати конфліктів через особисті приязні чи вподобання. Просто потрібно працювати й робити все, що може позитивно вплинути на роботу національно-культурного товариства», – звернув увагу в. о. першого заступника очільника області.

Так, шляхом відкритого голосування всі пропозиції були підтримані більшістю керівників національно-культурних товариств області й рішення про утворення Обласної ради з питань національностей та корінних народів при обласній державній адміністрації було прийнято.