В облдержадміністрації відбулась нарада щодо роботи центру допомоги учасникам АТО

26 вересня в облдержадміністрації відбулась чергова робоча нарада з організації роботи центру допомоги учасникам АТО, в якій взяли участь волонтери та керівництво облдержадміністрації.

Як розповіли у прес-службі ХОДА, на нараді заслухали доповідь Наталі Бімбірайте, керівника координаційного центру допомоги військовослужбовцям у Херсонській області, яка розповіла про робочу зустріч в Адміністрації Президента України з питань роботи центрів допомоги учасникам АТО. «Ідея центру з допомоги учасникам АТО та членам їх сімей полягає у тому, щоб підсилити процедуру ефективного оформлення усіх документів та пільг, адже з цим є проблема, – зазначила Наталя Бімбірайте, – але ці центри мають не підміняти функції державних органів, а взаємодіяти з ними».

Вона також зазначила, що Президент України Петро Порошенко наголосив на тому, що центри допомоги учасникам АТО повинні мати базу даних, обдзвонювати кожного демобілізованого, дізнаватися про потреби та інформувати про права. Також мають бути розроблені анкети, за допомогою яких збиратиметься інформація – цим мають займатися державні колл-центри.

Питання роботи колл-центру викликало широку дискусію серед присутніх. Тому наступним питанням обговорення стало забезпечення функціонування захищеної бази даних демобілізованих учасників АТО. На нараді відзначили, що до бази повинні мати доступ тільки особи, які пройшли відповідну перевірку та мають дозвіл на доступ до секретної інформації. Також зазначили, що персональні дані не будуть передаватись третім особам, а до широкого загалу надходитиме лише узагальнена інформація – про наявні проблеми.

Також на нараді обговорили механізм роботи колл-центру або «гарячої лінії». Як зазначила перший заступник голови облдержадміністрації Валентина Січова, «гаряча лінія» повинна направляти людей, які звернулись, у відповідний департамент чи управління. А вже робота волонтерів полягатиме у контролі за виконанням підрозділами їх обов’язків. Вона також наголосила, що звіт про роботу службовців щоп’ятниці надаватиметься в Адміністрацію Президента, проте інформуватимуть і щодо результатів роботи волонтерів. «Запевняю, влада не хоче присвоїти ваш труд, – звернулась до присутніх Валентина Січова, – Ми будемо повідомляти, хто супроводжує ці питання. Заслуга кожного волонтера має бути визнана».