В очікуванні Різдва. У міській галереї експонується нова виставка

В затишній атмосфері, в досить чисельній компанії в картинній галереї Нової Каховки днями відбулася презентація виставки Валентини Вовченко “Напередодні Різдвяних свят”.

Добра, з привітною і теплою посмішкою, авторка виставки представила свої прекрасні вишивки. Незважаючи успадковані творчі задатки, Валентина грунтовно стала займатися вишивкою не надто давно. Щоб не думати, що подарувати рідним, друзям на дні народження, купила схеми з вишивки і взялася за голочку і ниточку. Так захопилася цим заняттям, що незабаром встигла обдарувати всіх своїх родичів вишитими дарунками – кому дістався пейзаж або натюрморт, а кому різдвяний чобіток!

Легким шляхом Валентина не йшла – вибирала цікаві та непрості вишивки. Відчувається в ній художник! Хоча, за її словами, що якби вона вміла малювати, то обов’язково вишивала б гладдю.

Хтось якось обмовився, що вишивка хрестиком це не творчість – думати не потрібно, сиди собі хрестики підраховуй… Це абсолютно хибна думка. Тільки творчий підхід робить вишивку не просто «голконитковколювання», а приголомшливою картиною, в яку вкладено душі більше, ніж навіть в мальовничу картину, тому що часу для створення вишивки йде набагато більше. І вишиті картини Валентини Вовченко тому приклад. Виконані ідеально, чисто, на дуже дрібній канві бездоганним хрестиком, з використанням цікавих ідей – різні види хрестиків, паєтки йдуть в хід, бісер. Отримуєш величезне задоволення від побачених творінь рук майстрині.

На виставці представлено окремою, але яка добре вписується в загальну виставку, експозицією мило ручної роботи, виготовлене з унікальних складових і наповнювачів. Зрозуміло, що тематика різдвяна, новорічна, яскрава, яка  нагадує нам, що зимові свята, веселощі не за горами. Миловарінням Валентина займається трохи більше року. Постійно шукає нові форми і інгредієнти, щоб порадувати своїх постійних покупців новинками та залучити увагу інших.

Якщо людина творча, то вона талановита не в одному виді декоративного-вжиткового мистецтва. Так, правда,  не у всіх буває.  Але у пані Валентини так виходить! І все, за що вона не візьметься, вдається їй найкращим чином. Така ось вона, Валентина Вовченко, козачанка, бо з села Козацьке, яка вже неодноразово дипломована на Всеукраїнських виставках вишивки. Думаю, це не остання її персональна виставка, а лише перша, і вишивка та мило ручної роботи не будуть єдиними захопленнями в її житті! Не вміє вона сидіти, склавши руки! Побажаємо їй удачі і здійснення нових задумів! А всім веселих Різдвяних та Новорічних свят! Виставка працюватиме до 20 січня.


Олена Михайленко, директор картинної галереї