В очікуванні важливих змін

budivn

У січні 2015 року Верховною Радою України  в першому читанні прийнятий проект Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань регулювання містобудівної діяльності і державного архітектурно-будівельного контролю”.

Про це повідомляє начальник відділу капітального будівництва Новокаховського міськвиконкому Світлана Гончаренко.

Документ передбачає можливість створення органів архітектурно будівельного контролю у складі органів місцевого самоврядування. З ухваленням Закону, повноваження по видачі дозвільних документів, здійснення архбудконтроля і прийняття в експлуатацію об’єктів передаються на місцевий рівень.

Також законопроект удосконалює процедури оформлення декларацій про початок виконання підготовчих і будівельних робіт шляхом встановлення вичерпного переліку підстав для їх повернення і скорочує термін видачі технічних умов з 15 до 10 робочих днів. Встановлюється і перелік документів, які подаються для введення в експлуатацію завершених об’єктів будівництва.

Передача повноважень державного архітектурно-будівельного контролю на місця дозволить уникнути багатьох проблем, які сьогодні виникають із забудовою населених пунктів.

Прийнявши вищезазначений Закон і передавши функції держбудархконтроля на місця, територіальні громади отримають можливість  контролювати питання будівництва на своїх територіях. Якщо забудовник всупереч генплану хоче побудувати об’єкт, який в тій зоні не можна будувати –  громада  має відповідні повноваження і впливає на ухвалення рішення.

Крім того, реалізація Закону дозволить в повному обсязі залучати кошти на розвиток інфраструктури населеного пункту і істотно збільшити надходження до місцевого бюджету.