В ОДА обговорили перспективні плани об’єднання територіальних громад у районах

gubern_put150

Сьогодні, 12 травня,  в обласній державній адміністрації під головуванням очільника області Андрія Путілова відбулась нарада з питань формування територіальних громад в Херсонській області.

Про це повідомляє прес-служба Херсонської ОДА.

Участь у нараді взяли голови райдержадміністрацій, голови сільських та селищних рад 6 районів області, зокрема Великоолександрівського, Високопільського, Нововоронцовського, Великолепетиського, Горностаївського, Бериславського та м. Нової Каховки.

Кожен район, згідно Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад»,  має розробити перспективний план розділення на територіальні громади. Це рішення повинно бути погоджено між головами сільських, селищних рад,  головою райдержадміністрації та громадою.

Як зазначив керівник Офісу реформ на Херсонщині Юрій Горбенко,  об’єднана територіальна громада отримає додаткові можливості, передусім фінансові. «Об’єднані територіальні громади прирівнюються і наділяються усіма правами, які мають міста обласного значення, тобто це отримання податку з доходів фізичних осіб, можливість отримання базової дотації, прямі міжбюджетні відносини з держбюджетом в отриманні освітньої, медичної субвенції. Також додатково стимулюються і капітальні видатки для об’єднаних територіальних громад», – підкреслив він.

Голова облдержадміністрації Андрій Путілов наголосив, що на місцях влада має пояснювати громаді переваги об’єднання, проводити роз’яснювальну роботу. «У нас немає іншого виходу,  як йти шляхом реформ. Адже це тільки покращить життя громади, якщо вона буде спроможна заробляти кошти, які потім витратить на себе», – наголосив очільник області.

Крім того, він додав, що влада на місцях має пояснювати населенню, що школи та лікарні ніхто не буде закривати, адже таке  рішення може прийняти тільки територіальна громада.