В ОДА обговорили питання створення радіомереж на Херсонщині

IMG_0822

17 червня вперше в ОДА  відбулася  селекторна відео інтернет-нарада з усіма головами райдержадміністрацій з питань реалізації проекту щодо установки малопотужних передавачів для забезпечення невеликих населених пунктів програмами суспільного та місцевого радіомовлення, яку провів  член Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Сергій Костинський.

Присутній на нараді в.о. заступника голови ОДА Олександр Адамчик привітав керівників районів та  зазначив, що завдяки цьому проекту буде створено український контент, забезпечено його донесення до мешканців невеликих населених пунктів, таким чином збільшена  можливість  доступу населення до інформації про події в Україні.

Як зазначив Сергій Костинський, ідея проекту полягає в покритті і віддалених районів нашої області радіомовленням – буде визначено декілька районів області, де доцільно  встановити локальну радіостанцію, особливість якої полягає в мовленні на основі малопотужних передавачів, радіус прийому яких до 6 км. Це надасть можливість відродити місцеве радіомовлення, як альтернативу проводовому радіо. Також РДА матимуть право на власний час мовлення.

Під час селекторної наради наголошено, що перша з РДА, яка буде готова взяти участь у проекті , отримує малопотужний передавач безкоштовно.

Наприкінці селекторної наради було зазначено, що координатором проекту в області буде директор Департаменту з питань внутрішньої та інформаційної політики ОДА Ольга Савенко. В подальшому РДА будуть надані методичні рекомендації та організовано роботу зі створення локальних радіостанцій з  тими  РДА, які будуть зацікавлені взяти участь у проекті.